TSIOQUE

TSIOQUE

8,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
OhNoo Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
4 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2018
Europa:
07.11.2018
Polska:
07.11.2018
Producent:
OhNoo Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
4 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2018
Europa:
07.11.2018
Polska:
07.11.2018

TSIOQUE - opis gry

TSIOQUE to gra przygodowa point-and-click w stylistyce 2D wyprodukowana i wydana przez niezależne OhNoo Studio. Tytuł ukazał na komputerach osobistych z systemami Windows i macOS.

Akcja gry toczy się w bajkowej krainie. Dobra królowa, która mądrze rządzi swoim królestwem, zmuszona jest opuścić swoje włości i wyruszyć w długą wyprawę. Tę okazję postanawia wykorzystać nadworny czarnoksiężnik, który wykorzystuje zaklęcia i swoich wiernych pomagierów do przejęcia kontroli nad zamkiem. W świetle powyższego nie za dobrze ma się księżniczka Tsioque, córka królowej, która na czas nieobecności matki pozostała w domu. Jest ona jedyną osobą, która może stawić czoło intrygantowi, lecz niestety zostaje uwięziona w celi. Jej pierwszym zadaniem będzie się wydostać, a kolejnym znaleźć sposób, aby pokonać antagonistę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja OhNoo Studio to pod względem rozgrywki przygodówka w klasycznym stylu. Mamy tu do czynienia z interfejsem point-and-click, który został dostosowany do umiejętności mniej wyrobionych graczy - sterowanie sprowadza się bowiem do korzystania z jednego przycisku. Podczas rozgrywki lwia część zabawy polega na przeszukiwaniu kolejnych lokacji, odszukiwaniu użytecznych przedmiotów i używaniu ich w odpowiednich miejscach. Od czasu do czasu ten schemat zostaje jednak urozmaicony. Nie brakuje tu mianowicie sekwencji zręcznościowych w stylu QTE oraz zagadek, z którymi musimy się uporać wystarczająco szybko. Jeśli nam się nie uda, zostajemy nieco cofnięci, żeby jeszcze raz podjąć próbę przejścia danego fragmentu.

Gra jest bardzo krótka. Można ją bez większych problemów przejść w ciągu ok. dwóch godzin. 

Wideo - TSIOQUE

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper