The Silver Case (remaster HD)

The Silver Case (remaster HD)

8,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 10.0
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
18.04.2017
Europa:
21.04.2017
Producent:
Grasshopper Manufacture
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
18.04.2017
Europa:
21.04.2017

The Silver Case (remaster HD) - opis gry

The Silver Case to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Grasshopper Manufacture i wydana przez NIS America. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4. Wersja wydana na te sprzęty to remaster gry, która ukazała się w 1999 roku na pierwszej stacjonarnej konsoli Sony.

Akcja toczy się w 1999 roku, w fikcyjnym mieście zwanym 24 Wards, w którym zostaje popełnionych kilka przedziwnych morderstw. Miejscowa policja wszczyna śledztwo i niedługo później dochodzi do niezwykłej konstatacji - charakter tych zbrodni wskazuje, że odpowiada za nie Kamui Uehara, legendarny niemalże zabójca, który dwadzieścia lat wcześniej wsławił się atakami na kluczowych członków rządu. Problem polega na tym, że Uehara powinien przebywać w szpitalu psychiatrycznym i nie być zdolnym do tych czynów. Pytanie więc, czy to faktycznie on, czy ktoś inny.

Fabułę śledzimy z dwóch perspektyw. Pierwszy scenariusz skupia się na śledztwie grupy “Republic”, która wchodzi w skład policji. Drugi natomiast pozwala nam spojrzeć na sprawę jako niezależny dziennikarz, który opisuje działania wspomnianego oddziału.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przez lwią część czasu The Silver Case nie różni się szczególnie od produkcji typu visual novel, gdzie nasza ingerencja sprowadza się do czytania, przewijania tekstu i do oglądania scen pojawiających się na ekranie. Co warto dodać, gra miesza różne style prezentacji. Mamy tu i statyczne dwuwymiarowe ilustracje, i te trójwymiarowe, wstawki CG oraz fotografie. Śledzenie fabuły to jednak niejedyna czynności w jakiej bierzemy udział. Zdarzają się też minigry oraz łamigłówki.

Remaster oferuje nową muzykę i dwa nowe epizody - jeden rozgrywający się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w grze i drugi będący pomostem między The Silver Case a The Silver Case: Ward 25, czyli sequelem wydanym pierwotnie na komórki (tylko w Japonii). W wersji przygotowanej z myślą o PS4 te nowości były dostępne po zakupie gry, na PC pojawiły się pewien czas po premierze jako bezpłatne dlc.

Wideo - The Silver Case (remaster HD)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper