Danganronpa V3: Killing Harmony

Danganronpa V3: Killing Harmony

8,0
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.9
PS4 7.1
PS Vita 7.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
47.5 godzin
Premiery
Świat:
12.01.2017
Europa:
29.09.2017
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
47.5 godzin
Premiery
Świat:
12.01.2017
Europa:
29.09.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Danganronpa V3: Killing Harmony (PS Vita)
9.0
Recenzja: Danganronpa V3: Killing Harmony (PS Vita)

Danganronpa V3: Killing Harmony - opis gry

Danganronpa V3: Killing Harmony to gra przygodowa wyprodukowana przez Spike Chunsoft i wydana na Zachodzie przez NIS America. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Główną bohaterką gry jest Kaede Akamatsu, uczennica szkoły średniej, która pewnego dnia zostaje porwana i umieszczona w akademii dla wyjątkowo uzdolnionej młodzieży. Towarzyszy jej kolega Shuichi Saihara oraz czternaście innych osób. Pod wpływem Memory Light uczniowie przypominają sobie swoje historie i talenty. Każdy ma jakiś inny, np. Kaede jest wybitnie uzdolnioną pianistką, z kolei Shuichi wybitnie uzdolnionym detektywem. Niedługo potem na miejscu zjawia się niedźwiedź Monokuma, który informuje zebranych, że jeśli chcą uciec muszą zabić innego ucznia, a następnie wybronić się na specjalnym procesie.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, trzecia część Danganronpy bazuje na patentach znanych z poprzednich części. Można ją podzielić na dwie części: School Life i Class Trial. W trakcie School Life możemy wchodzić w interakcję z innymi uczniami i uczennicami, a gdy dochodzi do morderstwa szukamy dowodów, których będzie można użyć w procesie. Sam process ma z kolei formę debaty. W jej trakcie możemy korzystać z “pocisków prawdy”, aby obalać pojawiające się wersje wydarzeń. Powracają Rebuttal Showdowns, podczas których toczymy spór z jedną konkretną postacią, nowością z kolei “pociski kłamstwa” pozwalające wprowadzić dyskusję na nowe tory, gdy dochodzi do pata.

To niejedyna nowość. Oprócz tego warto również wspomnieć o mających miejsce podczas procesu Mass Panic Debates, kiedy uczniowie tracą panowanie nad sobą, a także o Debate Scrums, kiedy w sporze uczestniczą grupy uczniów.

Pojawiają się również minigry, jak usuwanie kolorowych bloków celem odsłonięcia ilustracji czy jazda samochodem w poszukiwaniu liter.

Wideo - Danganronpa V3: Killing Harmony

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper