The House in Fata Morgana

The House in Fata Morgana

9,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0
PC 8.3
PS4 10.0
PS Vita 9.7
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Novectacle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
31.12.2012
Europa:
14.05.2016
Producent:
Novectacle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
31.12.2012
Europa:
14.05.2016

The House in Fata Morgana - opis gry

The House in Fata Morgana to gra przygodowa w konwencji powieści graficznej wyprodukowana przez Novectacle i wydana przez MangaGamer. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo 3DS i Nintendo Switch.

Akcja produkcji Novectacle rozgrywa się w starej popadającej w ruinę rezydencji. Główny bohater wybudza się ze snu, lecz jest całkowicie pozbawiony pamięci. Towarzysząca mu pokojówka informuje go jednak, że jest panem posiadłości. Wkrótce oboje wyruszają w podróż po czasie i przestrzeni - odwiedzając kolejne pomieszczenia domu nasz podopieczny zapoznaje się z historią budynku, jego mieszkańców (najczęściej bardzo tragiczną) oraz stopniowo odkrywa prawdę o swojej tajemniczej tożsamości. Historia rozgrywa się na przestrzeni setek lat, począwszy od końcówki XI wieku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, The House in Fata Morgana nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Zamiast tego mamy tu do czynienia z klasyczną produkcją typu visual novel. Przez lwią część czasu czytamy i oglądamy, a nasza ingerencja sprowadza się do podejmowania decyzji w newralgicznych momentach. Nasze wybory wpływają na bieg narracji, co więcej, mogą nawet spowodować koniec gry. Wspomnieć warto, iż niektóre decyzje należy podjąć mając na to ograniczony czas (kilka sekund).

Po przejściu fabuły odblokowujemy kilka atrakcji: galerię z ilustracjami oraz muzyką (soundtrack składa się z ok. sześćdziesięciu utworów), biogramy z informacjami na temat bohaterów oraz możliwość powtórzenia dowolnego rozdziału.

Gra nie posiada voice-actingu.

Produkcja Novectacle była świetnie oceniana zarówno przez media branżowe, jak i przez samych graczy.

Wideo - The House in Fata Morgana

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper