The Signifier

The Signifier

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Playmestudio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
15.10.2020
Europa:
15.10.2020
Producent:
Playmestudio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
15.10.2020
Europa:
15.10.2020

The Signifier - opis gry

The Signifier to gra przygodowa w klimatach tech-noir z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Playmestudio i wydana przez Raw Fury. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Fabuła - The Signifier

Głównym bohaterem gry jest Frederick Russell, wybitny ekspert w dziedzinach sztucznej inteligencji i psychologii. Russel jest twórcą rewolucyjnej technologii - tzw. Dreamwalkera, który pozwala badać najgłębsze zakamarki umysłu. Okazja do skorzystania z urządzenia pojawia się szybko po tym, jak wiceprezes potężnej firmy technologicznej zostaje odnaleziona martwa w swoim mieszkaniu po rzekomym przedawkowaniu leków. Russell dostaje szansę, by się wykazać, a przebiegowi jego śledztwa przyglądać się będzie specjalny urząd o nazwie Technology Safeguard Bureau podejmujący próby uregulowania rynku ‘dreamwalkerów’.

Rozgrywka - The Signifier

The Signifier to gra przygodowa, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym zadaniem, jak wspomniano wyżej, jest rozwiązanie zagadki śmierci wysoko postawionej pracowniczki wielkiej firmy technologicznej. W tym celu badamy jej wspomnienia. Początkowo mamy dostęp tylko do tych bezpośrednio poprzedzających śmierć, lecz z czasem cofamy się coraz dalej w przeszłość. Na kryminalnej zagadce rzecz się jednak nie kończy - poznajemy też bowiem problemy głównego, zwłaszcza związane z jego życiem rodzinnym.

Wspomnienia przybierają tu formę trójwymiarowych lokacji, po których możemy się przemieszczać. Dostępne są dwie wersje lokacji - ta przedstawiająca stan obiektywny (obraz odtworzony na podstawie zmysłów wzroku i słuchu) i subiektywny (gdzie w grę wchodzą też emocje czasami mocno zniekształcające wirtualną rzeczywistość). Do tego dochodzą także glitche. Dreamwalker jest bowiem w fazie eksperymentalnej, dlatego nie działa idealnie. Dla przykładu schody, w zależności od naszej pozycji, mogą być zglitchowane lub nienaruszone. 

Trzon rozgrywki to eksploracja i rozwiązywanie środowiskowych łamigłówek, ale oprócz tego gra pozwala też wchodzić w interakcje z napotkanymi NPC-ami, np. poprzez wybór odpowiedzi.

Wymagania sprzętowe - The Signifier

Minimalne:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: Intel Core i3 (3.4 GHz) / AMD A8-7600 (3.1 GHz)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 660 / AMD R9 270
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5 1600X
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580 AMD
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - The Signifier

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper