Mosaic

Mosaic

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC -
PS4 -
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Krillbite Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.12.2019
Europa:
05.12.2019
Producent:
Krillbite Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.12.2019
Europa:
05.12.2019

Mosaic - opis gry

Mosaic to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależne norweskie Krillbite Studio i wydana przez Raw Fury. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych (Apple Arcade), a później trafił też na komputery oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Mosaic przedstawia nam wizję nieco dystopijnej, ale jednak nie tak odległej wizji rzeczywistości. W grze wchodzimy w buty w zwykłego szarego człowieka, który zamieszkuje w wielkiej, przeludnionej metropolii i codziennie udaje się do swojej monotonnej, zabijającej duszę biurowej pracy w megakorporacji, tam nieustannie wysłuchując, że jego wyniki odstają od wyników innych pracowników. Głównemu bohaterowi stale towarzyszy brak poczucia sensu, ale jego zwyczajne, pozbawione atrakcji życie drastycznie odmienia się pewnego dnia podczas podróży do pracy.

Produkcja Krillbite Studio nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. W Mosaic śledzimy przede wszystkim perypetie naszej postaci, trybika w wielkiej kapitalistycznej maszynerii. Jak wspomniano, ma ona poczucie braku głębszego sensu, ale radzi też sobie dzięki bogatej wyobraźni. Podczas ‘rozgrywki’ mamy możliwość wykonania czynności, które — często w nieoczywisty sposób -- pozwolą urozmaicić codzienny dryl, np. otworzyć okno, dzięki czemu powita nas tęcza, czy uratować kota.

Bohaterowi towarzyszy telefon, na który przychodzą rozmaite powiadomienia: z pracy, od rodziny czy znajomych (przeważnie nie są one pozytywne). Nasz podopieczny wykonuje też obowiązki, jakie są od niego wymagane w pracy, kierując “środkami, by osiągnęły one kamień milowy”, co przybiera formę minigierki. 

Mosaic jest ogólnie grą krótką. Całość można ukończyć w mniej więcej cztery godziny.

Wideo - Mosaic

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper