The Quiet Man

The Quiet Man

2,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 1.0
PS4 2.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Human Head Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
01.11.2018
Europa:
01.11.2018
Polska:
01.11.2018
Producent:
Human Head Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
01.11.2018
Europa:
01.11.2018
Polska:
01.11.2018

The Quiet Man - opis gry

The Quiet Man to gra akcji wyprodukowana przez Human Head Studios i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsoli PlayStation 4. Pozwalał nam on wcielić się w niesłyszącego bohatera.

Gra opiera się na dość oryginalnym pomyśle. Produkcja Human Head pozwala nam się mianowicie wcielić w niesłyszącego bohatera, któremu na imię Dane. Przypadłość ta ma przełożenie i na rozgrywkę, i na fabułę, ponieważ tak jak Dane nie słyszymy co się wokół niego dzieje. Aby zrozumieć o co chodzi, musimy albo umieć czytać z ruchu warg, albo dotrzeć do sedna sprawy drogą dedukcji (ewentualnie pobrać wydane po premierze DLC).

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, a główny bohater musi odbić członka swojej rodziny z łap zakapiorów. To na dobrą sprawę wszystko, co wiemy. W grze postawiono na styl prezentacji przywodzący na myśl np. Quantum Break  autorstwa studia Remedy. Sceny popychające do przodu fabułę zostały nagrane z udziałem aktorów, z trójwymiarowymi modelami mamy do czynienia, gdy należy chwycić pada. The Quiet Man to gra akcji/bijatyka chodzona. W trakcie rozgrywki koncentrujemy się na tłuczeniu przeciwników; przeważnie są to płotki, ale od czasu do czasu ścieramy się także z bossami, którzy są bardziej wymagający. Nasz podopieczny ma do dyspozycji różne umiejętności, a w niektórych sytuacjach potrafi też skorzystać z elementów otoczenia. 

Grę można zaliczyć przy jednym posiedzeniu, jej przejście zajmuje mniej więcej dwie godziny. Co jednak warto dodać, w dniu premiery The Quiet Man nie posiadał właściwego zakończenia. To można było obejrzeć dopiero po pobraniu DLC, które udostępniono tydzień później. To samo DLC przywracało również dźwięk, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się, o czym tak naprawdę rozmawiali bohaterowie.

The Quiet Man został bardzo chłodno przyjęty przez zarówno przez recenzentów z mediów branżowych, jak i przez graczy. 

Wideo - The Quiet Man

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper