Yakuza Kiwami 2

Yakuza Kiwami 2

8,5
65 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.5
XONE 8.5
PC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
31 godzin
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
28.08.2018
Polska:
28.08.2018
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
31 godzin
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
28.08.2018
Polska:
28.08.2018

Recenzja redakcji

Yakuza Kiwami 2 - recenzja gry. Wypasiony remake
9.0
Yakuza Kiwami 2 - recenzja gry. Wypasiony remake
PS4

Yakuza Kiwami 2 - opis gry

Yakuza Kiwami 2 to gra action-adventure wyprodukowana przez Ryu Ga Gotoku Studio i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Kiwami 2 to remake drugiej części serii Yakuza, która ukazała się pierwotnie na PlayStation 2.

Fabuła

Akcja rozgrywa się rok wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. Po śmierci Akiry Nishiyamy klan Tojo, do którego należał główny bohater Kazuma Kiryu, zaczyna się powoli rozpadać. Klan rozrywany jest od wewnątrz nie tylko przez ambicje członków walczących o władzę, ale też przez pochodzące z Osaki Omi Alliance, które szykuje się do wyniszczającej wojny z nim. Kiryu zostaje zmuszony ratować sytuację, gdy dochodzi do morderstwa Yukio Terady, piątego przewodniczącego Tojo.

Nowością w remake’u drugiej części Yakuzy (nie licząc nowych scen lepiej objaśniających wydarzenia w głównym wątku) jest dodatkowy scenariusz - The Truth of Goro Majima. Skupia się on na postaci Goro Majimy, przedstawiając okoliczności jego odejścia z klanu Tojo i założenia legalnego biznesu.

Gameplay

Rozgrywka nie odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w poprzednich odsłonach cyklu. Akcja ponownie rozgrywa się w Kamurocho, fikcyjnej dzielnicy Tokyo. System walki jest zręcznościowy i przypomina chodzone bijatyki. Jeśli o niego chodzi, w Kiwami 2 zaszły pewne zmiany względem Yakuzy 0 i pierwszej części Kiwami. Przykładem tego jest to, że tym razem większy akcent położono na używanie przedmiotów, a nie style/postawy. W grze oczywiście pojawia się wskaźnik Heat, który nabijamy w trakcie zmagań, a który pozwala nam na odpalanie specjalnych, efektownych technik.

Poza bitką Kiwami 2 oferuje szereg innych atrakcji. Zająć możemy się tu między innymi prowadzeniem klubu (zatrudniamy hostessy, przydzielamy im stoliki, które mają obsługiwać, rywalizujemy z innymi klubami), znany z szóstej części Clan Creator (pomagamy Majimie w prowadzeniu firmy budowlanej; zabawa przypomina gry tower defense), a do tego dochodzi golf, poker, mahjong, shogi, koi-koi czy tradycyjna japońska karcianka oicho-kabu.

Co więcej, wspomnieć warto, że zgodnie z tradycją serii Sega udostępniła w Yakuzie kilka swoich klasyków, jak Cyber Troopers Virtual On czy Virtua Fighter 2, które możemy ogrywać na tutejszych automatach bez żadnych przeszkód.

Wideo - Yakuza Kiwami 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych