The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 7.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
White Owls
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
11.10.2018
Europa:
11.10.2018
Producent:
White Owls
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
11.10.2018
Europa:
11.10.2018

Recenzja redakcji

The MISSING: J.J. Macfield and the Island of Memories - recenzja gry. SWERY wraca
8.5
The MISSING: J.J. Macfield and the Island of Memories - recenzja gry. SWERY wraca
NS PC PS4 XONE

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories - opis gry

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories to gra przygodowa wyprodukowana przez studio White Owls i wydana przez Arc System Works. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Przy jego tworzenia brał udział Hidetaka “Swery” Suehiro, twórca Deadly Premonition.

Akcja, podobnie jak miało to miejsce w Deadly Premonition, rozgrywa się na amerykańskiej prowincji, choć na tym wszelkie podobieństwa się kończą. Historia koncentruje się na perypetiach tytułowej J.J. Macfield, studentki pierwszego roku, która odwiedza swoje rodzinne strony i wybiera się na wycieczkę na wyspę o nazwie Memoria wraz z przyjaciółką Emily. Czas upływa im przyjemnie, ale tylko do czasu. Nocą bowiem Emily znika bez śladu, a J.J. wyrusza, by ją odnaleźć. Nie będzie to proste, bowiem wyspa skrywa kilka mrocznych tajemnic, a poza tym na jej drodze stanie wiele zagrożeń paranormalnej proweniencji. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja White Owls to dwuwymiarowa gra przygodowa. Na pierwszy rzut oka przypomina ona LIMBO oraz Inside, lecz w The Missing mamy mniej do czynienia z wyzwaniami zręcznościowymi, a więcej tu główkowania. Pomaga w tym specjalna zdolność głównej bohaterki, dzięki której jest ona w stanie przeżyć najbardziej makabryczne wypadki i wykorzystać to do swoich celów. Dla przykłady po dekapitacji ucięta głowa będzie się mogła przeturlać przez wąskie przejścia, a bliskie spotkanie z kulą do wyburzania sprawi, że świat dosłownie stanie na głowie, co otworzy zupełnie nowe możliwości. Warto przy tym wspomnieć, że J.J. nie może umrzeć. Jej obrażenia powodują co najwyżej chwilową niedyspozycję, którą można przerwać powrotem do stanu sprzed. Wraz z naszymi postępami łamigłówki robią się oczywiście trudniejsze i bardziej złożone. Twórcy wprowadzają również nowe patenty, jak interakcje z wodą, ogniem czy elektrycznością.

Opcjonalnym wyzwaniem jest zbieranie pączków schowanych mniej lub bardziej wymyślnie. Odblokowujemy w ten sposób dostęp do rozmaitych bonusów, np. strojów. Pewne bonusy odblokowujemy też po jednokrotnym przejściu głównego wątku (zająć to może ok. sześciu godzin).

Wideo - The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper