Ary and the Secret of Seasons

Ary and the Secret of Seasons

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
eXiin
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
01.09.2020
Europa:
01.09.2020
Producent:
eXiin
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
01.09.2020
Europa:
01.09.2020

Ary and the Secret of Seasons - opis gry

Ary and the Secret of Seasons to gra action-adventure wyprodukowana przez studio eXiin (we współpracy z  Fishing Cactus) i wydana przez Modus Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Ary and the Secret of Seasons

Główną bohaterką gry jest tytułowa, córka jednego z czterech strażników odpowiadających za równowagę pór roku. Ta szybko załamuje się po tym, jak porwany zostaje brat Ary, przez co jej ojciec wpada w rozpacz. Na świecie zaczyna dochodzić do rozmaitych anomalii pogodowych: plaże zostają zasypane śniegiem, a góry, gdzie mieszka bohaterka, zmagają się z piekącym słońcem. Ary musi w tej sytuacji odnaleźć zaginionego brata i przywrócić wszystko do właściwego stanu.

Rozgrywka - Ary and the Secret of Seasons

Pod względem rozgrywki produkcja eXiin/Fishing Cactus przypomina trójwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda. Nasza podopieczna odwiedza zróżnicowane lokacje (świat podzielony jest tu na strefy), jak miasta czy pełne wyzwań dungeony, a także wchodzi w interakcje z NPC-ami, wypełnia zadania poboczne, rozwiązuje środowiskowe łamigłówki czy eksploruje otoczenie w poszukiwaniu skarbów (znalezione wówczas złoto można wykorzystać do usprawnienia umiejętności).

Główną atrakcją Ary and the Secret of Seasons są mechaniki związane z manipulowaniem warunkami pogodowymi. Początkowo bohaterka dysponuje tylko mocami ‘zimowymi’, lecz wraz z postępami zdobywa kolejne tematycznie związane z pozostałymi porami roku. Mogą one znacząco wpływać nie tylko na otoczenie (np. zamrażać lub odmrażać zbiorniki wodne), ale też na przeciwników i inne postacie.

Walka również stanowi istotną część rozgrywki, jednak nie jest ona szczególnie skomplikowana. Na uwagę w ich przypadku zasługuje system parowania ciosów. 

Wideo - Ary and the Secret of Seasons

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper