Creaks

Creaks

7,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.3
PS4 7.3
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amanita Design
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
22.07.2020
Europa:
22.07.2020
Producent:
Amanita Design
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
22.07.2020
Europa:
22.07.2020

Creaks - opis gry

Creaks to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Amanita Design, twórców popularnego Machinarium. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Fabuła - Creaks

Dalsza część tekstu pod wideo

Creaks to gra, w której styl narracji stawia na minimalizm - nie ma tu ani opisów, ani dialogów. Początek historii jest dość niepozorny. Bezimienny główny bohater spędza czas na czytaniu przy biurku, gdy daje o sobie znać szwankująca żarówka. Jak się okazuje, ten drobny feler zwiastuje coś znacznie poważniejszego. Wkrótce od jednej ze ścian zaczyna odklejać się także tapeta. Odsłania ona przejście, które niespodziewanie prowadzi do przedziwnej krainy zamieszkanej przez tajemniczy ptasi lud i różne inne mniej lub bardziej przyjacielsko nastawione fantastyczne stworzenia. 

Rozgrywka - Creaks

Pod względem rozgrywki produkcja studia Amanita Design przypomina nieco pierwsze odsłony serii Oddworld. Creaks to dwuwymiarowa gra przygodowa, w której zmagania sprowadzają się do zaliczenia/przechodzenia kolejnych pomieszczeń. Główny bohater dysponuje skromnymi możliwościami, dlatego z trudnościami należy radzić sobie sposobem - sprytem, główkowaniem itd. Przykładem tego są przeciwnicy. Świat, do którego trafił nasz podopieczny zamieszkany jest przez rozmaite istoty, często wrogo do niego nastawione. Nie może on się z nimi mierzyć, toteż musi korzystać z wszelkich dostępnych środków, np. omijać je manipulując elementami otoczenia tudzież odwracając ich uwagę. Wraz z postępami rośnie oczywiście stopień trudności, a co z tym idzie pojawiają się nowe rodzaje przeciwników. 

Grę można ukończyć w mniej więcej pięć godzin.

Wymagania sprzętowe - Creaks

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: 2 GHz Intel i5 lub lepszy
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Karta kompatybilna z DirectX 11
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 4500 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Creaks

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper