The Lion King

The Lion King

7,0
69 oceny

Ocena wg platformy:

NES 6.6
SNES 7.4
SMD 7.5
SMS 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Westwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
08.12.1994
Europa:
08.12.1994
Producent:
Westwood Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
08.12.1994
Europa:
08.12.1994

The Lion King - opis gry

The Lion King to dwuwymiarowy platformer wyprodukowany przez Westwood Studios z myślą m.in. o takich sprzętach jak SNES, Sega Mega Drive, Sega Master System i NES. Gra powstała na bazie filmu, który polscy widzowie znali pod tytułem “Król lew”.

Produkcja Westwood pozwala prześledzić losy lwa Simby od jego wczesnych lat do dorosłości. Historia oczywiście nie odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w filmie - ojciec Simby, miłościwie panujący król Mufasa, zostaje podstępem zabity przez swojego brata, Scara, dzięki czemu ten przejmuje tron, a zadaniem głównego bohatera jest obalenie tyrana.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Lion King to przez większą część czasu standardowy dwuwymiarowy platformer, wyjątek stanowi tylko poziom, na którym Simba ucieka przed nacierającymi zza jego pleców zwierzętami (biegnie on wówczas w stronę ekranu).

Podczas rozgrywki towarzyszą nam dwa wskaźniki. Jeden, ten po prawej stronie, informuje o stanie zdrowia podopiecznego, drugi pozwala mu ryknąć jak na lwa przystało. Funkcję znajdziek pełnią tu rozmaite robaki - jedne potrafią zregenerować zdrowie, inne sypnąć bonusami a nawet ‘uszkodzić’ Simbe.

Akcja toczy się w różnych okresach życia bohatera. Na początku jest on mały, potrafi chwytać się elementów otoczenia, wspinać, skakać i turlać, co pozwala nie tylko eliminować przeciwników, ale także dostawać się do ukrytych miejsc. Wachlarz umiejętności zmienia się trochę, gdy bohater dorasta. Wówczas staje się silniejszy, potrafi groźniej ryczeć i rzucać przeszkadzajkami, ale traci zdolność turlania.

W grze pojawiają się jeszcze bonusowe levele, podczas których przejmujemy kontrolę nad Timonem lub Pumbą. Ich role w takich momentach nieco się różnią. Pumba musi bowiem zjadać robaki, a Timon je odszukiwać.

Wideo - The Lion King

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper