The Legend of Spyro: A New Beginning

The Legend of Spyro: A New Beginning

6,6
30 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.3
PS2 6.4
XBOX 7.4
GC 8.0
GBA 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Krome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2006
Europa:
27.10.2006
Producent:
Krome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2006
Europa:
27.10.2006

The Legend of Spyro: A New Beginning - opis gry

The Legend of Spyro: A New Beginning to trojwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Krome Studios i wydana przez Sierra Entertainment na PlayStation 2, Xboxa, GameCube’a, GameBoy Advance i NDS-a. A New Beginning to reboot serii przedstawiającej przygody popularnego (zwłaszcza w czasach pierwszej konsoli Sony) małego smoka Spyro.

Fabuła gry skupia się na przedstawieniu historii Spyro i jego towarzysza, wróżki imieniem Sparx. Pewnego dnia rodzice głównego bohatera informują go, że nie jest on ich rodzonym synem. Żeby poznać prawdę o sobie, Spyro wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Wkrótce dowiaduje się od smoka Ignitusa, że jego rodzinne strony zostały podbite przez siły niejakiego Dark Mastera. Spyro, urodzony w “roku smoka”, co daje mu specjalne zdolności, jest ostatnią nadzieją na pokonanie antagonisty.

A New Beginning to trójwymiarowa platformówka, jednak rozgrywka, jak w innych platformerach z epoki, duży nacisk na stawia na walkę. Spyro odwiedza różne miejscówki będące chlebem powszednim dla gier tego gatunku - level śnieżny, wulkan, stary zamek, ruiny, kosmos itd. Oprócz tradycyjnych poziomów (w tym walk z bossami) pojawiają się również typowo zręcznościowe sekcje, jak jazda wagonikiem lub manewrowanie podczas latania.

Walka, jak wspomnieliśmy, jest sednem rozgrywki. Spyro odwiedza kolejne lokacje i jego celem jest często zlikwidowanie wszystkich przeciwników, którzy się w nich kłębią. Nasz podopieczny dysponuje rozmaitymi mocami. Przede wszystkim są to ataki ogniste, rażące przeciwników elektrycznością, lodem i te bazujące na żywiole ziemi, ale do tego dochodzą również tzw. Furies, potężne wyładowania energii. Świecidełka nadal odgrywają rolę znajdziek, służąc do regenerowania zdrowia bądź ulepszania umiejętności.

Co ciekawe, wersja na DS-a oferuje nowe atrakcje nieobecne na stacjonarkach. Są to nowe ataki, wyzwania oraz minigry pod postacią łamigłówek.

Wideo - The Legend of Spyro: A New Beginning

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper