Legend of Spyro: The Eternal Night

Legend of Spyro: The Eternal Night

6,2
32 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 5.0
DS 6.0
PS2 6.3
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Krome Studios Adelaide
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
02.10.2007
Europa:
02.11.2007
Producent:
Krome Studios Adelaide
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
02.10.2007
Europa:
02.11.2007

Legend of Spyro: The Eternal Night - opis gry

The Legend of Spyro: The Eternal Night jest grą platformową wyprodukowaną przez Krome Studios i wydaną przez Activision w listopadzie 2007 roku na konsolę PlayStation 2, a miesiąć później na Nintendo Wii. Ukazały się również wersje na DS-a i Game Boy Advance, jednak odpowiada za nie inne studio - Amaze Entertainment.

Główny bohater oprócz możliwości ziania ogniem, uderzania rogami oraz łączenia ciosów w proste combosy, jest również w stanie na kilka chwil zwolnić czas. Oczywiście porusza się wtedy trochę szybciej niż przeciwnicy, więc umiejętność ta przydaje się także podczas walk. Sama walka jest bardzo istotnym elementem The Eternal Night, gdyż występuje zdecydowanie częściej niż sekcje platformowe. Gra co chwilę wrzuca gracza w wir potyczek, zarówno ze standardowymi, jak i większymi przeciwnikami. Eksploracja została w tej odsłonie ograniczona do niezbędnego minimum, gracz nie ma także pełnej swobody - w zasadzie przez cały czas należy podążać przed siebie, czasami rozwiązując proste zagadki logiczne.

 

W przypadku wersji na Wii, głównym bohaterem sterujemy gałką nunchuka, natomiast przyciski tego kontrolera odpowiadają za zianie ogniem i wykonywanie mocnego ataku rogami. Wii-mote został wykorzystany w taki sposób, że centralnym klawiszem „A” egzekwujemy skoki, „B” odpowiada z kolei za słabsze ciosy. Oprócz tego wciskając „-"„ zwalniamy czas, natomiast klawiszem „+” zmieniamy dostępne moce głównego bohatera. Gra wykorzystuje również sensory ruchu. Potrząsając wiilotem można wyprowadzać combosy wrogom, a potrząsanie nunchuka owocuje efektownymi akrobacjami. Większość graczy zdenerwować może kamera, która często się gubi i zamiast podążać za plecami głównego bohatera, zmusza do manualnego naprawiania jej błędów. Spyro nie ma wprawdzie limitu żyć, jednak poziom trudności został ustawiony przez dewelopera zdecydowanie zbyt wysoko, przez co główni odbiorcy tego tytułu, czyli dzieci, mogą mieć duży problem z jego ukończeniem.

 

Oprawa graficzna The Legend of Spyro: The Eternal Night wypada bardzo przeciętnie, w dodatku wersja na PlayStation 2 cierpi na częste spadki animacji. W postać Spyro wcielił się znany aktor Elijah Wood (Frodo z trylogii „Władca Pierścieni”), a w innych bohaterów między innymi Gary Oldman oraz Billy West.

Wideo - Legend of Spyro: The Eternal Night

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper