The Legend of Heroes: Trails into Reverie

The Legend of Heroes: Trails into Reverie

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
27.08.2020
Europa:
2023
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
27.08.2020
Europa:
2023

The Legend of Heroes: Trails into Reverie - opis gry

The Legend of Heroes: Trails into Reverie to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, PC i Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Trails/Kiseki.

Fabuła - The Legend of Heroes: Trails into Reverie

Akcja Hajimari no Kiseki rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV - The End of Saga. Fabuła skupia się na trzech postaciach, przedstawiając historię z zupełnie odmiennych punktów widzenia: mieszkańców państwa Crossbell, mieszkańców imperium i członków organizacji Ouroboros. 

W grze zaimplementowano system Cross Story, który umożliwia w miarę swobodne przełączanie się między bohaterami. Dodać jednak warto, że nie możemy skupiać się tylko na jednej grupie postaci. Jeśli natrafimy na blokadę uniemożliwiającą kontynuowanie zmagań, należy zmienić perspektywę i spróbować popchnąć wydarzenia jako kto inny.

Rozgrywka - The Legend of Heroes: Trails into Reverie

Trzon rozgrywki nie uległ zmianom względem poprzednich odsłon cyklu.  Słowem, mamy tu do czynienia z dość klasycznym jak na jRPG systemem walki. Przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji i możemy ich wówczas zaatakować, co daje nam przewagę już podczas właściwego starcia. Same bitwy są natomiast turowe, a umiejętności wybieramy z listy komend. W trakcie gromadzimy punkty CP i jeśli uzbieramy ich sto, będziemy mogli odpalić specjalną efektowną technikę zwaną S-Craft (każda postać ma własną). W grze pojawiają się też inne mechaniki, np. Link Attack (czyli dodatkowy atak wyprowadzony przez członka naszej drużyny poza swoją turą) czy starcia w mechach. 

Oprócz podążania za głównym wątkiem możemy także poświęcić czas na inne aktywności: opcjonalne questy, minigierki bądź Infinite Corridor, czyli specjalny dungeon zlokalizowany w alternatywnym wymiarze, gdzie mogą się spotkać postacie, które wcześniej nie miały okazji na siebie trafić. W trakcie przeczesywania tej lokacji ścieramy się z bossami pozostawiającymi po sobie magiczne kamienie. Te z kolei służą do odblokowywania rozmaitych atrakcji: postaci i scenariuszy, minigier, przedmiotów wszelkiej maści czy kostiumów.

Co warto dodać, w Hajimari no Kiseki pojawia się wielka liczba grywalnych postaci. Jest ich łącznie ponad pięćdziesiąt. 

Twórcy dodali również tryb VR. Pozwala on wchodzić w interakcje z bohaterami i bohaterkami gry.

Wideo - The Legend of Heroes: Trails into Reverie

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper