Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book DX

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book DX

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
22.04.2021
Europa:
22.04.2021
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
22.04.2021
Europa:
22.04.2021

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book DX - opis gry

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book DX to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4 i Switch. Wersja DX to remaster pierwowzoru wzbogacony o dodatkową zawartość.

Fabuła - Atelier Sophie

Akcja gry toczy się w niewielkim, uroczym miasteczku Kirchen Bell. Historia rozgrywa się w czasach, w których alchemia dopiero raczkuje. Główną bohaterką jest Sophie posiadająca magiczna zdolność łączenia przedmiotów pozwalającą tworzyć coś zupełnie nowego. Sophie jest jednak mało doświadczona, więc idzie jej różnie. Pewnego dnia życie bohaterki staje jednak na głowie - natyka się ona jednak na księgę, która posiada własną świadomość. Jednym z kluczowych wątków gry jest jej pochodzenie.

Rozgrywka - Atelier Sophie

Podobnie jak w przypadku poprzednich części serii, alchemia jest w centrum naszych zmagań. Ważne jest na przykład zdobywanie nowych receptur/przepisów, które otrzymujemy parając się rozmaitymi zajęciami: walcząc, eksplorując tutejszy świat, oglądając kolejne eventy itd. itp. Sam proces syntezy przypomina z kolei minigierkę - mamy w nim do dyspozycji planszę, na której układamy składniki. Składniki należy właściwie dobierać. Jeśli nam się to uda, otrzymujemy bonusy. Nie możemy ich jednak zatrzymać wszystkich - należy wybrać te pasujące nam najbardziej.

Wspomnieć warto też o kilku innych patentach. Jest to Dollmake pozwalający kustomizować za pomocą wynalezionych przedmiotów jedną z bohaterek czy system zmiany pogody, która wpływa na to, co dzieje się wokół naszej podopiecznej. Pogoda rzutuje na przykład na to, jakich przeciwników możemy spotkać albo na ceny w sklepach.

System walki wygląda podobnie jak w poprzednich odsłonach serii. Starcia są turowe, a przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji. Jeśli zaatakujemy ich z zaskoczenia, rozpoczniemy z przewagą.

Nowości

Wersja DX została wzbogacona o: nowe epizody fabularne, trzy kotły przydatne w trakcie eksperymentów alchemicznych, sprint, możliwość przyspieszenia tempa podczas walk, tryb fotograficzny i pakiet popremierowych DLC udostępnionych po premierze oryginału. 

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper