Metal Max Xeno: Reborn

Metal Max Xeno: Reborn

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kadokawa Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
10.09.2020
Europa:
10.09.2020
Producent:
Kadokawa Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
10.09.2020
Europa:
10.09.2020

Metal Max Xeno: Reborn - opis gry

Metal Max Xeno: Reborn to japońska gra RPG wyprodukowana przez Kadokawa Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Reborn to remake Metal Max Xeno.

Fabuła - Metal Max Xeno: Reborn

Główne założenia nie uległy zmianom względem pierwowzoru. Akcja rozgrywa się w Nipponie (Japonii) pod koniec XXI wieku, który został zrównany z ziemią po wielkiej katastrofie. Względem poprzedników postapokaliptycznym setting pozostał zasadniczo zmian, choć pewne kwestie zaktualizowano, by uwzględnić współczesne naukowe teorie. Głównym bohaterem gry jest Talis, 20-latek z mechanicznym ramieniem, który przemierza pustkowia w poszukiwaniu potwora odpowiedzialnego za śmierć jego przyjaciół i rodziny.

Rozgrywka - Metal Max Xeno: Reborn

Metal Max Xeno, podobnie jak wcześniejsze części serii, pozwala nam eksplorować otwarty postapokaliptyczny świat, w którym czeka na nas wiele przygód i niebezpieczeństw. W eksploracji pomagają pojazdy, integralna część całego cyklu, które można na różne sposoby kustomizować, np. grzebać w ich bebechach lub zmieniać wygląd. Jest wśród nich m.in. charakterystyczny czerwony czołg R-Wolf, który z pewnością rozpoznają gracze mający styczność z poprzednimi Metal Maxami.

System walki jest turowy, choć twórcy zaimplementowali kilka patentów, które urozmaicają nasze zmagania. Wspomnieć przede wszystkim warto o możliwości ostrzeliwania przeciwników przed walką, dzięki czemu zwiększamy swoje szanse. Druga ważna kwestia to to, że bitwy toczymy albo za sterami/kierownicami pojazdów, albo na nogach. Jeśli chodzi o ten drugi wariant, to możemy być po prostu do niego zmuszeni, ponieważ do niektórych lokacji (dungeonów) nie dostaniemy się w żaden inny sposób.

Nowości - Metal Max Xeno: Reborn

Wersja Reborn wprowadza szereg nowości. Po pierwsze, gra działa na nowym silniku, co zaowocowało zupełnie innym stylem graficznym i zręcznościowymi walkami, gdy sterujemy czołgiem.

Zmieniła się także struktura gry. Teraz jest ona znacznie bardziej otwarta, dając nam więcej swobody w kwestii tego, co i jak robić. Jest to równoznaczne ze zniesieniem barier, które w pierwowzorze blokowały dostęp do niektórych lokacji. 

W Metal Max Xeno: Reborn pojawiają się także nowe lokacje i grywalne postacie, jak Po-M, która ma własne drzewko rozwoju.  

Wideo - Metal Max Xeno: Reborn

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper