The Legend of Alon D'ar

The Legend of Alon D'ar

6,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stormfront Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.12.2001
Producent:
Stormfront Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.12.2001

The Legend of Alon D'ar - opis gry

The Legend of Alon D’ar to gra RPG wyprodukowana przez Stormfront Studios i wydana przez Ubisoft tylko na PlayStation 2. Tytuł pod względem rozgrywki przypominał nieco serię Final Fantasy, korzystając z systemu nawiązującego do ATB.

Sceną gry jest latająca kraina Chandar, którą zamieszkuje kilka skłóconych nawzajem ras. Głównym bohaterem produkcji Stormfront jest wojownik o imieniu Jarik, który pewnego dnia widzi wizję przedstawiającą potwora wysysającego energię z planety. Jak się okazuje, jest to zwiastun nadchodzących nieszczęść. Niedługo potem jego rodzinną wioskę atakuje grupa wojowników Dagani, co staje się punktem wyjścia dla całej historii. Protagonista stawia im czoło i przypadkiem zdobywa dziwny kamień. Dziwny, bo nie wiedzieć czemu wypala mu tajemniczy symbol na dłoni…

 

The Legend of Alon D’ar to gra przywodząca na myśl klasyczne japońskie RPG. Tytuł pozwala nam się wcielić w Jarika, który razem ze swoimi towarzyszami podróżuje po rozległym świecie, wykonuje rozmaite zadania pozwalające zdobywać użyteczne przedmioty oraz walczy z wszelkim plugastwem. Twórcy zaimplementowali tu system podobny do ATB znanego z serii Final Fantasy, co oznacza, że w trakcie starcia nasz podopieczny musi odczekać chwilę by wykonać kolejną czynność. To, ile będzie czekał zależy jednak od wyekwipowanego sprzętu oraz użytego zaklęcia, a nie od stosownego parametru. System rozwoju ma z kolei związek z punktami PP (proficiency points), które służą do modyfikowania broni i ulepszania czarów. Ich właściwości za naszą sprawą mogą znacząco się zmienić.

 

The Legend of Alon D’ar, co ciekawe, posiada też tryb multiplayer. Odblokowuje się on gdy do Jarika dołączy choć jedna grywalna postać napotkana w trakcie przygody.

Wideo - The Legend of Alon D'ar

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper