Eternal Ring

Eternal Ring

6,0
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
04.03.2000
Europa:
19.12.2000
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
04.03.2000
Europa:
19.12.2000

Eternal Ring - opis gry

Eternal Ring to RPG akcji przeznaczone na PlayStation 2 i stworzone przez From Software. Gra została wydana na rynku japońskim w momencie premiery nowej konsoli Sony. W Europie tytuł pojawił się w sklepach 19 grudnia 2000 roku, czyli 1 miesiąc po trafieniu sprzętu do sprzedaży.

Gracz wciela się w postać Caina Morgana, młodego czarodzieja, który zostaje wysłany na Wyspę Bez Powrotu w celu znalezienia legendarnego artefaktu, zwanego "Eternal Ring". W podziemnych korytarzach tajemniczej wyspy zasiedliły się tysiące dziwacznych stworów - m.in. ludzi-jaszczurów, smoków, gargulców.

Rozgrywka w Eternal Ring prezentowana jest z perspektywy FPP i przypomina pod względem gameplayu klasyczne dungeon crawlery w stylu Dungeon Master (z tą różnicą, że sterujemy tylko jednym bohaterem, a nie drużyną). Choć protagonista może posługiwać się bronią białą, to najmocniejsze ataki magiczne zadawane będą poprze z wykorzystywanie rozmaitych pierścieni znajdowanych w kryptach i lochach wyspy.

Jednym z najważniejszych elementów rozgrywki w Eternal Ring jest system tworzenia nowych magicznych pierścieni. Gracz może samodzielnie kreować nowe pierścienie ze znajdowanych na planszach kryształów. Od atrybutów im nadawanych będzie zależeć w dużej mierze moc głównego bohatera. Same potyczki odbywają się w czasie rzeczywistym i polegają głównie na właściwym celowaniu zaklęciami w powolnych przeciwników. Wielu adwersarzy potrafi również miotać w postać gracza zaklęciami. W takich sytuacjach istotne jest właściwe "strafe'owanie" (wykonywanie uników na boki).

Tytuł wyróżnił się bardzo dobrą oprawą muzyczną (ciekawe efekty dźwiękowe, mocne kompozycje) i niezłą, jak na początki PS2, oprawą wizualną. Pod względem grafiki problematyczna okazała się tylko niedopracowana detekcja kolizji - w wielu przypadkach postać gracza przenikała przez modele 3D wrogów. Krytycy wskazywali na fakt, że Eternal Ring jest bardzo podobne do znakomitego King's Field i Shadow Tower. Zawiodła natomiast fabuła oraz długość zabawy (zaledwie 10 godzin). Średnia ocen w prasie wyniosła ok. 6/10.

Wideo - Eternal Ring

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper