Summoner

Summoner

6,6
32 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS2 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Volition Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
37.5 godzin
Premiery
Świat:
26.10.2000
Europa:
06.04.2001
Producent:
Volition Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
37.5 godzin
Premiery
Świat:
26.10.2000
Europa:
06.04.2001

Summoner - opis gry

Summoner zostało wydane przez THQ jako jeden z tytułów przeznaczonych na start PlayStation 2. Gra pojawiła się na rynku w 2000 roku, a nieco później trafiła też na PC. Tytuł został przygotowany przez zespół Volition i opowiada o przygodach młodego mężczyzny, który został obdarzony magicznym pierścieniem o potężnej mocy.

Wioska, którą zamieszkuje główny bohater Summonera zostaje zaatakowana przez bandytów. Mężczyzna decyduje się w trakcie najazdu na wykorzystanie otrzymanego wcześniej pierścienia. W ten sposób zostaje przywołany Demon Ciemności, któremu udaje się pokonać agresorów. Niestety, w trakcie bitwy zniszczona zostaje kompletnie osada protagonisty. Chłopak obiecuje sobie, że nigdy więcej nie skorzysta z destrukcyjnej mocy zaklętej w pierścieniu i próbuje zapomnieć o całej sprawie, pozbywając się magicznego artefaktu. Szybko zmienia się jednak sytuacja polityczna w królestwie i w związku z rozpętaną wojną Joseph zmuszony jest ponownie sięgnąć po zaklęty pierścień. W trakcie swojej przygody główny bohater będzie mógł przyzywać więcej niż jednego demona, a także korzystać z dużym sukcesem z magii leczniczej oraz żywiołu ognia.

 

W Summoner eksploracja wirtualnych terenów odbywa się w tej samej przestrzeni co walki prowadzone w czasie rzeczywistym. Kamera pokazuje akcję z ujęcia TPP. Gracz może bezpośrednio sterować ruchami głównego bohatera, jak w grach akcji. Tytuł nie ma jednak zręcznościowego charakteru - pojedynki są powolne. W trakcie walki można też łączyć jak najwięcej szlagów w łańcuchy ciosów.

 

Tytuł nie wyróżniał się w momencie premiery rozwiniętą oprawą audiowizualną. Summonerowi brakowało dubbingu, muzyka pozostawiała wiele do życzenia, a grafika przypominała tytuły z PSone, w większej rozdzielczości i z rozmytymi teksturami. Tytuł był jednak chwalony przez recenzentów za ciekawy, średniowieczny klimat oraz dojrzały scenariusz. Gra sprzedała się na tyle dobrze, że Volition przygotowało rok później jej sequel - również na PlayStation 2.

Wideo - Summoner

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper