Rush'n'Attack

Rush'n'Attack

7,0
21 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.1987
Europa:
08.06.1989
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.1987
Europa:
08.06.1989

Rush'n'Attack - opis gry

Rush’n’Attack to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, następnie trafił natomiast (w mniej lub bardziej zmodyfikowanych wersjach) na wiele innych sprzętów. Konsolowa wersja pierwowzoru była dostępna na Nintendo Entertainment System (NES).

Konsolowa wersja Rush’n’Attack różni się nieco od tej z automatów. Na przykład inna jest fabuła. Na NES-ie zadaniem gracza jest zniszczyć niszczycielską broń nieprzyjaciela, w oryginale chodziło natomiast o uratowanie jeńców.

 

Rush’n’Attack z powodzeniem można by było nazwać grą typu run and gun gdyby nie fakt, że naszym głównym narzędziem jest tutaj nóż, którym wyrzynamy hurtowe ilości przeciwników i innych przeszkadzajek. Do dyspozycji mamy ponadto bazooke i granaty (miotacz ognia usunięto z NES-owej wersji), ale pojawiają się one nie za często, nie starczają na długo i, przede wszystkim, nie są (przeważnie) jakoś szczególnie potrzebne. To jednak nie wszystko. Oprócz standardowych broni w nasze łapska wpadają również power-upy, których w produkcji Konami uświadczymy dwa rodzaje. Pierwszy, pod postacią gwiazdki, czyni nas na chwilę nietykalnymi, drugi to natomiast pistolet z nielimitowaną ilością amunicji. Do obu mamy dostęp tylko przez ograniczoną ilość czasu.

 

Wersja na NES-a doczekała się też innych zmian. Dodano np. dwa nowe poziomy - port i bazę rakietową (stare zostały z kolei w kilku miejscach zmodyfikowane). Generalnie jednak gra nie jest długa nawet jak na swoje czasy i po wyrobieniu sobie skilla możemy ją zaliczyć przy jednym szybkim posiedzeniu.

 

Inną nowością jest również obecność trybu dla dwóch graczy, którzy, ubrani w inne ciuszki, działają wspólnie przebijając się przez te same co w singlu poziomy.

Wideo - Rush'n'Attack

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper