The Fantastic Adventures of Dizzy

The Fantastic Adventures of Dizzy

8,5
66 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
NES 8.6
SMD 8.0
SMS 9.0
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
1993
Europa:
1993

The Fantastic Adventures of Dizzy - opis gry

The Fantastic Adventures of Dizzy to gra przygodowa z elementami platformówki wyprodukowana przez Codemasters na PC, Amigę i konsole Nintendo Entertainment System, Sega Master System oraz Sega Mega Drive. W Polsce tytuł zdobył popularność jako jedna z pozycji wchodzących w skład tzw. “Złotej piątki”.

Głównym bohaterem gry jest Dizzy pochodzący z ludu Yolkfolk, którego przedstawiciele przypominają po prostu… jajka. Dizzy wyrusza w niebezpieczną podróż, ponieważ zły czarnoksiężnik Zaks porwał jego dziewczynę, a pozostałym pobratymcom utrudnił życie rzucając na nich różne zaklęcia.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

The Fantastic Adventures of Dizzy trudno przypiąć etykietkę konkretnego gatunku. W grze pojawiają się najróżniejsze elementy i inspiracje. Można powiedzieć, że akcja dzieje się w częściowo otwartym świecie - odwiedzamy rozmaite jego zakamarki (miasto, statek piracki, bezludną wyspę, morskie głębiny, kopalnie, wioskę Yolkfolk itd.), próbując rozwiązywać zagadki, które w końcu mają nas doprowadzić do Zaksa. Główny bohater zasadniczo nie potrafi walczyć z napotykanymi przeszkadzajkami - musi je omijać. Jeśli przyjmie na siebie zbyt dużą ilość obrażeń (lub zleci z dużej wysokości), traci życie.

 

Przemierzając krainę Dizzy odnajduje na swej drodze różne przedmioty mogące pomóc przy mniej lub bardziej prozaicznych problemach, a także gwiazdki, których komplet jest absolutnie niezbędny, by z powodzeniem ukończyć przygodę. W zależności od wersji jest ich 100 lub 250. Większość rozmieszczona jest w łatwo dostępnych miejscach, ale wyjątki wymagają już zakasania rękawów.

 

Podczas podróży po świecie może się zdarzyć, że będziemy zmuszeni wziąć udział w jednej z kilku minigierek. Pojawia się tu przeprawa w kopalnianym wagoniku, pływanie w beczce, strzelanie z kuszy, próba wypłynięcia na powierzchnię przed utratą tlenu lub układanie puzzli na czas. Większość jest obowiązkowa.

Wideo - The Fantastic Adventures of Dizzy

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper