Dizzy the Adventurer

Dizzy the Adventurer

6,8
16 oceny

Ocena wg platformy:

NES 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Big Red Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
1993
Producent:
Big Red Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
1993

Dizzy the Adventurer - opis gry

Dizzy the Adventurer to dwuwymiarowa gra przygodowa z elementami platformówki wyprodukowana przez Big Red Software i wydana przez Codemasters. Na NES-ie tytuł ukazał się wraz z przystawką Aladdin Deck Enhencer, a później był jeszcze częścią składanki pt. The Excellent Dizzy Collection.

Produkcja Big Red Software to przygodówka nie odbiegająca od formuły popularniejszego w Polsce The Fantastic Adventures of Dizzy. Gracz wciela się tutaj w tytułową, przypominającą jajko postać. Jak informuje prolog, Dizzy będzie musiał uratować swoją dziewczynę, Daisy, która zapadła w sen po zetknięciu się z pułapką zastawioną przez złego czarnoksiężnika Zaksa.

 

Najpierw jednak Dizzy będzie musiał uporać się z własnymi problemami. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki zostaje on wrzucony do podziemnego lochu, z którego będzie się musiał wydostać już z pomocą gracza. Fragment ten pozwala się zaznajomić ze sterowaniem i ogólnie z prawami rządzącymi rozgrywką. Podczas zmagań mamy do dyspozycji trzy miejsca na przedmioty, które odnajdujemy podczas eksploracji świata gry. Mogą się one przydać w różnych sytuacjach, pozwalając rozwiązać problemy różnych barwnych postaci napotkanych po drodze i w rezultacie osiągać postępy zbliżające jajowatego bohatera do ostatecznych rozstrzygnięć.

 

Podobnie jak w Dizzy’m ze “Złotej piątki” także i tutaj niemałe znaczenie mają elementy zręcznościowe. Nasz podopieczny potrafi bowiem skakać i niejednokrotnie przyjdzie mu unikać różnych przeszkód, które są w stanie pozbawić go zdrowia lub nawet życia. Co więcej, tak jak TFAoD pojawiają się tutaj gwiazdki do kolekcjonowania, choć w liczbie o połowę mniejszej (50).

 

Dizzy the Adventurer, pomimo podobieństw, nie był oceniany tak pozytywnie jak odsłona, która pojawiła się w “Złotej piątce”. Jednym z powodów był chociażby wyraźnie mniejszy świat, w którym toczy się akcja.

Wideo - Dizzy the Adventurer

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper