The Raven: Legacy of a Master Thief

The Raven: Legacy of a Master Thief

6,9
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.8
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KING Art Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.07.2013
Europa:
23.07.2013
Polska:
19.11.2013
Producent:
KING Art Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.07.2013
Europa:
23.07.2013
Polska:
19.11.2013

The Raven: Legacy of a Master Thief - opis gry

The Raven: Legacy of a Master Thief to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez studio King Art Games i wydana przez Nordic Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Akcja gry rozgrywa się w latach 60. XX wieku. Z Muzeum Brytyjskiego skradziony zostaje drogocenny rubin, tak zwane Oko Sfinksa, a jedynym śladem jaki pozostawia przestępca na miejscu zdarzenia jest czarne pióro. Pojawia się pytanie, czy to robota Kruka, niesławnego złodzieja, o którym słuch przepadł lata temu, czy ktoś, kto się pod niego podszywa. Sprawę próbuje rozwiązać niegrzeszący doświadczeniem szwajcarski funkcjonariusz w średnim wieku konstabl Anton Jakob Zellner, który o poważnych sprawach kryminalnych czytał głównie w kryminałach. Pomaga on bardziej znanemu inspektorowi Legrandowi. Jego zadaniem jest też nie dopuścić, by skradzione zostało drugie Oko Sfinksa, które trafić ma na wystawę organizowaną w Kairze.

Opowieść przedstawiona w grze składa się z trzech rozdziałów, które rozgrywają się w innych zakątkach świata. Jeśli chodzi o rozgrywkę, mamy tu do czynienia z dość tradycyjną przygodówką point-and-click. Główna atrakcja zabawy to oczywiście rozwiązywanie łamigłówek, co polega na przeszukiwaniu odwiedzanych lokacji, prowadzeniu konwersacji z napotkanymi NPC-ami oraz używaniu właściwych przedmiotów we właściwych miejscach. To jednak nie wszystko, bowiem twórcy przygotowali ponadto urozmaicające zmagania dodatkowe atrakcje. Mogą one dla przykładu polegać na skradaniu lub otwieraniu zamków.

Na późniejszych etapach gry możemy także wejść w buty innych postaci, dzięki czemu historia zostaje przedstawiona z innych perspektyw.

Co warto dodać, pierwotnie gra udostępniana była w odcinkach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - The Raven: Legacy of a Master Thief

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper