James Cameron's Avatar: The Game

James Cameron's Avatar: The Game

5,6
77 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PS3 5.8
X360 5.9
Wii 8.0
PSP 3.8
DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
01.12.2009
Europa:
04.12.2009
Polska:
04.12.2009
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
01.12.2009
Europa:
04.12.2009
Polska:
04.12.2009

James Cameron's Avatar: The Game - opis gry

Avatar: The Game to dzieło studia Ubisoft Montreal. Gra została wydana w 2009 roku na PC, PS3, Xboksa 360, PSP, Wii i DS-a. Gracz ma okazję spojrzeć na konflikt ludzi i przedstawicieli rasy Na'vi z perspektywy jednego z tych drugich, biorąc udział w wydarzeniach, które rozgrywały się niedługo przed tymi, jakie zostały przedstawione w filmie.

Głównym bohaterem gry jest Rai'uk, któremu wraz z jego siostrą - Kyuną - udało się przetrwać masakrę dokonaną przez ludzi na klanie Anurai. Od tych tragicznych wydarzeń minął rok - przez ten czas nasz podopieczny studiował informacje dotyczące wroga i planował zemstę. Kiedy należące do jego klanu artefakty zostały skradzione, nadeszła pora, by wyrównać rachunki ze swoim śmiertelnym wrogiem.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W przeciwieństwie do wersji na pozostałe konsole stacjonarne, gracz może tu wcielić się wyłącznie w przedstawiciela Na'Vi. W trakcie rozgrywki kierujemy zatem losami pandorskiego wojownika, który doskonale radzi sobie zarówno w otwartej walce, jak i w eliminowaniu przeciwników po cichu (z naciskiem na to drugie, bowiem wychowany w dżungli Rai'uk jest doskonałym łowcą). Podczas zabawy odwiedzamy miejsca przywodzące na myśl te z filmu. Stawiane przed graczem zadania są zróżnicowane, a w trakcie ich wykonywania często mamy okazję nie tylko przekonać się o sile i sprycie głównego bohatera, lecz także dosiąść jednego z przedstawicieli tutejszej fauny, na czele z Banshee – potężnym, latającym stworem, którego można porównać do smoka.

 

Wersja na Nintendo Wii doczekała się kilku urozmaiceń. Gra robi użytek z deski "Balance Board", dzięki której możemy kontrolować właśnie skrzydlatego stwora. Ponadto, posiadacze Wii Motion Plus otrzymali dostęp do specjalnej umiejętności. Używając Hellfire gracz ma możliwość przyzwania na pomoc zwierzęcia, które może bezpośrednio kontrolować.

Wideo - James Cameron's Avatar: The Game

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper