The Adventures of Batman & Robin

The Adventures of Batman & Robin

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 6.3
SMD 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.1994
Europa:
11.1994
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.1994
Europa:
11.1994

The Adventures of Batman & Robin - opis gry

The Adventures of Batman & Robin to gra action-adventure wydana na konsole Sega Mega Drive, Mega-CD, Game Gear oraz SNES. Za stworzenie poszczególnych wersji odpowiadały inne ekipy - Konami (SNES), Clockwork Tortoise (Mega Drive, Mega-CD) oraz Novotrade (GG). Tytuł powstał na podstawie serialu animowanego o tej samej nazwie.

Założenia rozgrywki są w poszczególnych wersjach te same, ale różni je struktura. Np. na SNES-ie na przejście czeka osiem leveli, a na Mega Drive cztery ‘światy’ po trzy levele każdy. Ważniejsze plansze wieńczą starcia z bossami, którzy są oczywiście najbardziej znanymi antagonistami z uniwersum Człowieka Nietoperza.

 

W trakcie rozgrywki nasz podopieczny obija facjaty rzeszom przeciwników oraz omija rozmaite przeszkody. Poziomy, swoją drogą, są dość zróżnicowane. Np. na jednej planszy ścigamy Kobietę Kot po dachach budynków, w levelu Pingwina kluczymy po ciemnych korytarzach muzeum próbując odszukać jego pracowników, a jeszcze kiedy indziej prowadzimy samochód głównego bohatera obserwując akcję z perspektywy lotu ptaka.

 

Batman może obijać oprychów piąchami i nogami, a także używać swoich gadżetów. Standardowo ma do dyspozycji batarangi oraz linkę z hakiem, ale przed każdą planszę dobieramy mu jeszcze kilka innych dóbr jak sprej, gwiazdki, bomby dymne czy materiały wybuchowe. Wszystkie te rzeczy występują jednak w ograniczonych ilościach. Od czasu do czasu zdarzyć się też może, że będziemy potrzebować ekwipunku typowo pomocniczego w rodzaju maski przeciwgazowej lub latarki, które są niezbędne, by zaliczyć niektóre sekcje plansz. W wersji na Mega Drive istnieje możliwość upgrade’owania sprzętu.

 

W The Adventures of Batman & Robin grać można w singlu lub multiplayerze (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - The Adventures of Batman & Robin

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper