Final Fight

Final Fight

8,0
39 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 7.9
SMD 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
21.12.1990
Europa:
10.12.1992
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
21.12.1990
Europa:
10.12.1992

Final Fight - opis gry

Final Fight to chodzona bijatyka wyprodukowana przez Capcom najpierw z myślą o automatach, a następnie przeniesiona na inne sprzęty, m.in. Super Nintendo i Sege Mega Drive z przystawką Mega-CD. Final Fight odniosło wielki komercyjny sukces, stając się niemalże synonimem swojego gatunku.

W grze do wyboru są trzy postacie: Haggar, Cody i Guy. Każdy z nich posiada unikalne atrybuty i umiejętności.

Podczas rozgrywki próbujemy przedrzeć się przez zastępy przeciwników. Naszemu podopiecznemu i jego oponentom towarzyszą paski energii informujące o stanie zdrowia. Używamy dwóch przycisków odpowiedzialnych za atak i skok. Kilkukrotne wciśnięcie tego pierwszego sprawia, że wyprowadzamy combo, które da się zakończyć uderzeniem lub rzutem. Skok to natomiast skok i nie wymaga szerszych wyjaśnień. Wciśnięcie obu przycisków odpala atak specjalny zjadający część naszej energii.

W trakcie zmagań możemy używać rzutów, które pozwalają chwycić przeciwnika i rzucić nim o glebę. Oczywiście da się też zbierać po drodze różne dobra regenerujące energię albo bronie przydające się podczas w starć.

Poszczególne wersje na konsolach mocno się od siebie różnią. Wersja na SNES-a została np. mocno pocięta. Wstępnie (o tym zaraz) wyleciał z niej Guy, liczba przeciwników na ekranie była mniejsza, wyrugowano multiplayer, jeden z poziomów, a poza tym niektóre elementy gry ocenzurowano (np. kwestie związane z alkoholem). Po pewnym czasie wydano drugą edycję pod tytułem Final Fight Guy, w którym tytułowa postać zastąpiła Cody’ego, a ponadto dodano kilka pomniejszych rzeczy.

Wersja na Sega Mega-CD była znacznie bliżej oryginału, choć liczba przeciwników na ekranie wciąż nie powalała. Tak jak na SNES-ie, tu i ówdzie pojawiły się ocenzurowane elementy.

Wideo - Final Fight

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper