Tetris 99

Tetris 99

7,8
22 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arika
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-99
Premiery
Świat:
13.02.2019
Europa:
13.02.2019
Polska:
13.02.2019
Producent:
Arika
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-99
Premiery
Świat:
13.02.2019
Europa:
13.02.2019
Polska:
13.02.2019

Tetris 99 - opis gry

Tetris 99 to gra logiczna wyprodukowana przez studio Arika i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch, gdzie był dostępny za darmo dla abonentów usługi Nintendo Switch Online.

Produkcja studia Arika bazuje na sprawdzonej formule Tetrisa. Rzecz sprowadza się do układania klocków pojawiających się na planszy. W grze występuje kilka ich rodzajów, a naszym zadaniem jest ułożyć z nich pełną linię - jeśli osiągniemy cel, linia (lub linie) zniknie, robiąc więcej miejsca i dając możliwość złapania oddechu. Jeśli chcemy, możemy także zachować jeden tetrisowy klocek, by móc go użyć w odpowiednim momencie, gdy będziemy tego potrzebować.

Unikatowy patent Tetris 99 polega na tym, że możemy grać aż z 98 osobami jednocześnie. Inspiracją dla tego pomysłu był popularny koncept battle royale. 99 osób rywalizuje ze sobą w tym samym czasie, a ta, która pozostanie ostatnia na placu boju, wygrywa starcie. Szczęściu możemy oczywiście dopomóc. Jeżeli układanie klocków idzie nam wystarczająco dobrze, tzn. usuniemy np. kilka linii jednocześnie, wówczas jesteśmy w stanie podrzucić rywalom śmieci utrudniające im poczynania. 

W trakcie układania klocków po obu stronach planszy widnieją miniaturki plansz innych graczy. Gra daje nam możliwość wyboru konkretnej ofiary, do której mają trafić śmieci, bądź przekazanie tej czynności sztucznej inteligencji na podstawie kilku kryteriów (chcemy zaatakować kogoś, kto jest bliski pokonania? Jest taka możliwość). Wraz z uprzykrzaniem życia kolejnym rywalom zdobywamy odznaki, a im więcej ich mamy, tym bardziej jesteśmy w stanie komuś nabruździć.

Oprócz zwykłej rywalizacji w formacie battle royale w Tetris 99 organizowane są również różne zawody. Twórcy udostępniali także po premierze rozszerzenia, np. nowe tryby, jak Marathon, czyli tutejszy survival, w którym próbujemy wytrwać możliwie najdłużej bez skuchy.  

Wideo - Tetris 99

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper