Glass Masquerade

Glass Masquerade

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.0
PS4 6.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Onyx Lute
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
18.11.2016
Europa:
18.11.2016
Producent:
Onyx Lute
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
18.11.2016
Europa:
18.11.2016

Glass Masquerade - opis gry

Glass Masquerade to tzw. artystyczna gra logiczna wyprodukowana przez studio Onyx Lute i wydana przez Digerati. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a później trafił też na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia Onyx Lute to gra logiczna inspirowana stylem art deco i praca artystów witrażowych z XX wieku. Zasady są tu w gruncie rzeczy bardzo proste. Nasze zadanie polega na kleceniu ozdobnych tarcz zegarowych, co samo w sobie żywo przypomina układanie puzzli. W centrum planszy znajduje się owa niedokończona tarcza, a po bokach rozmieszczono brakujące elementy, choć zaznaczyć należy, iż są to tylko ciemne kształty i nie widać na nich części rysunku/kolorów, co ułatwiłoby nam nieco wyzwanie (wspomnieć nawet należy, że nie wiemy, jak wygląda rysunek przed jego dokończeniem). Czerpiąc zaś dowolnie z tych elementów, staramy się ułożyć rysunek. 

Układając obrazy, jak można było przeczytać w przedpremierowych materiałach, poznajemy kulturę z całego świata. W elektronicznej “Międzynarodowej wystawie czasu”, bo tak generalnie nazywa się tutejsze wyzwanie, uczestniczy dwadzieścia pięć państw. Są to Australia, Brazylia, Chiny, Egipt, Francja, Grecja, Grenlandia, Indie, Indonezja, Iran, Islandia, Japonia, Kanada, Madagaskar, Meksyk, Mongolia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwecja, Tanzania, USA, Wielka Brytania, Włochy. Przejście całości zajmuje kilka godzin (mniej więcej pięć). Nie ma tu multiplayer ani żadnych innych dodatkowych wariantów rozgrywki. 

Glass Masquerade zostało pozytywnie przyjęte przez graczy i media branżowe.

Wideo - Glass Masquerade

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper