Pac-Man 99

Pac-Man 99

6,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-99
Premiery
Świat:
07.04.2021
Europa:
07.04.2021
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-99
Premiery
Świat:
07.04.2021
Europa:
07.04.2021

Pac-Man 99 - opis gry

Pac-Man 99 to gra zręcznościowa w konwencji battle royale wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on dostępny za darmo dla subskrybentów usługi Nintendo Switch Online.

Rozgrywka - Pac-Man 99

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Bandai Namco modyfikuje gameplayowe założenia serii Pac-Man. Gra stawia na wieloosobową rywalizację - jednocześnie konkuruje ze sobą 99 osób, a wygrywa ta, która ostatnia pozostanie na placu boju.

Na pierwszy rzut oka niewiele rzeczy uległo zmianie. Naszym zadaniem jest zjadanie kropek i unikanie duchów. Jeśli zjemy większą kropkę ulokowaną w rogach planszy, duchy staną się przez chwilę bezbronne, co pozwoli nam je zjeść. Tu też zaczyna się właściwa zabawa. Zjedzony duch trafia bowiem na planszę innych graczy jako tzw. Jammer Pac-Man. Kontakt z nim spowalnia ruchy, a to z kolei ułatwia zadanie ścigającym ofiarę duchom. 

To nie wszystkie aspekty rozgrywki. Na planszy pojawiają się także śpiące duchy. Zjedzenie ich tworzy tzw. pociąg duchów (ghost train), których zjedzenie pozwoli przytłoczyć rywali. Oprócz tego do dyspozycji mamy również power-upy, pozwalające np. zwiększyć szybkość Pac-Mana, które przypisane są do konkretnych przycisków.

Jak wspomniano na wstępie, Pac-Man 99 jest dostępny za darmo dla subskrybentów Nintendo Switch Online, ale twórcy udostępnili też dodatkowe płatne atrakcje. Są to dla przykładu bonusowe szablony (plansze, postacie) inspirowane grami takimi jak Xevious, Dig Dug czy Galaga, a także dodatkowe tryby rozgrywki dla jednego gracza. 

Wideo - Pac-Man 99

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper