Islanders

Islanders

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grizzly Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.04.2019
Europa:
04.04.2019
Producent:
Grizzly Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.04.2019
Europa:
04.04.2019

Islanders - opis gry

Islanders to gra strategiczna wyprodukowana przez niezależne niemieckie studio Grizzly Games. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a później trafił też na inne sprzęty: Switch, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Rozgrywka - Islanders

Dalsza część tekstu pod wideo

Islanders to dość oryginalne połączenie gry logicznej i strategicznej. Naszym zadaniem jest strategiczne rozmieszczanie obiektów na generowanej proceduralnie wyspie (o jej bardziej ogólnych właściwościach możemy zadecydować sami) za co otrzymujemy pewną liczbę punktów. Punkty z kolei odbudowują nam zawartość inwentarza, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontynuować zmagania.

Zabawę rozpoczynamy z ‘paczką’ (z dwóch do wyboru), w której znajdziemy różnego rodzaju budynki podzielone na kategorie. Rzecz polega z grubsza na tym, żeby umieszczać je w możliwie najlepszych punktach na mapie. Jeśli znajdą się w odpowiednim miejscu, otrzymamy większą liczbę punktów. Jeżeli nie będę pasować do wybranej lokalizacji, wówczas zgarniemy ich mniej. Dla przykładu cyrk warto postawić w niedalekiej odległości od domów. Raz postawionego budynku nie można już zmienić, a poza tym znika on z naszego inwentarza.

Jak wspomniano wyżej, wraz z postępami (gromadzeniem punktów) odblokowujemy kolejne obiekty do rozmieszczania. Przeważnie wymagają one więcej główkowania (jak chociażby kopalnie złota czy ośrodki wczasowe). Gdy zrealizujemy wytyczną (tj. uzbieramy odpowiednią liczbę punktów), możemy przenieść się na kolejną wyspę. Rozgrywka dobiega końca jeżeli skończą się nam budynki lub miejsce do ‘rozbudowy’ przed przenosinami.

Islanders nie oferuje dodatkowych wariantów rozgrywki (typu multiplayer) ani opcjonalnych wyzwań, questów itd. Dostępne są natomiast sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy z całego świata.

Wymagania sprzętowe - Islanders

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
  • Procesor: Intel Core i3 2.00 GHz
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX950
  • Miejsce na dysku: 200 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Islanders

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper