Taxi Chaos

Taxi Chaos

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lion Castle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
23.02.2021
Europa:
23.02.2021
Producent:
Lion Castle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
23.02.2021
Europa:
23.02.2021

Recenzja redakcji

Taxi Chaos - recenzja gry. Plagiat to mało powiedziane
Roger Żochowski

Roger Żochowski

5.5
Taxi Chaos - recenzja gry. Plagiat to mało powiedziane
PS5 XSX|S NS PS4 XONE

Taxi Chaos - opis gry

Taxi Chaos to gra zręcznościowa wyprodukowana studio Lion Castle i wydana przez Orange One. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego rozgrywka inspirowana była serią Crazy Taxi.

Rozgrywka - Taxi Chaos

Taxi Chaos to gra czerpiąca garściami z Crazy Taxi, serii autorstwa Segi, która największą popularność przeżywała w czasach Dreamcasta. Założenia w produkcji Lion Castle są w zasadzie identyczne, pozwalając nam wejść w buty kierowcy ‘szalonej’ taksówki. Nasza postać krąży po mieście w poszukiwaniu klientów, a gdy takowego znajdzie, próbuje dojechać we wskazane miejsce w wyznaczonym czasie. Im szybciej się wyrobimy, tym więcej pieniędzy trafi na nasze konto.

Standardowo w trakcie zmagań uważać musimy na ruch uliczny. Kraksy i nieuważna jazda kradną nam bowiem cenne sekundy. Szczególnie niebezpieczna w tym kontekście jest policja - uderzenie w radiowóz równoznaczne jest bowiem z otrzymaniem mandatu. Gra daje nam pewne narzędzia pozwalające radzić sobie z trudnościami, jak skok czy boost.

Do wyboru mamy dwie postacie. Jest to doświadczony taksiarz Vinny i samozwańcza influencerka Cleo. Postacie nie różnią się parametrami, różnią się pod tym względem natomiast samochody. Na początku mamy dostęp tylko do jednej taksówki, ale z czasem możemy odblokować kolejne (wśród nich znajdziemy między innymi pikap czy samochód sportowy). 

Podstawowym wariantem rozgrywki jest tryb Arcade. Oprócz niego twórcy przygotowali również Free Roam, który pozwala nam swobodnie pojeździć po fikcyjnym New Yellow City, oraz Pro Mode. Ten ostatni to coś w rodzaju wyższego poziomu trudności, gdzie brakuje ułatwień typu strzałka wskazująca drogę do celu. 

Wideo - Taxi Chaos

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper