Cloudpunk

Cloudpunk

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ION Lands
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.04.2020
Europa:
23.04.2020
Producent:
ION Lands
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.04.2020
Europa:
23.04.2020

Cloudpunk - opis gry

Cloudpunk to gra przygodowa, która pozwala graczom wcielić się w rolę dostawcy w cyberpunkowym mieście. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało studio ION Lands. 

Główną bohaterką gry Rania, która pracuje dla nie do końca legalnej firmy dostawczej w fikcyjnym, cyberpunkowym mieście Nivalis, w którym nie przestaje padać deszcz. Cloudpunk, bo tak nazywa się ta firma, stawia przed swoimi pracownikami dwie zasady. Po pierwsze: dołóż wszelkich sił, by dostarczyć przesyłkę. Po drugie: nigdy nie pytaj, co znajduje się w paczce. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w produkcji ION Lands także opiera się na dostarczaniu przesyłek. Schemat zabawy jest z grubsza ten sam: najpierw naszym latającym samochodem udajemy się do miejsca, gdzie odbierzemy przesyłkę, a następnie musimy ją dostarczyć do adresata. Zasadniczo rzecz biorąc, nie ma tu stresujących sekcji, które wymagałyby od nas większych zdolności manualnych, choć musimy mieć wzgląd na przeszkody rozmieszczone na trasach: budynki, inne samochody itd. Co warto dodać, nasz pojazd porusza się nie tylko na jednej płaszczyźnie, ale może też odwiedzać wyżej i niżej położone części Nivalis. Warto też dodać, że całego czasu nie spędzamy za kierownicą. W niektórych miejscach Rania może opuścić swój pojazd.

Cloudpunk generalnie blisko jest do miana interaktywnej, gdyż główną atrakcją gry w założeniach jej twórców jest fabuła, a nie akcja czy rozwiązywanie łamigłówek. Podczas wykonywania obowiązków poznajemy wiele ciekawych postaci (androidy, sztuczną inteligencję, ludzi reprezentujących rozmaite klasy społeczne), a przy okazji wplątujemy się też w znacznie grubsze intrygi. Nasze decyzje rzutują na świat wokół.

Wideo - Cloudpunk

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper