Bus Simulator

Bus Simulator

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stillalive Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Symulacja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.06.2018
Europa:
13.06.2018
Polska:
13.06.2018
Producent:
Stillalive Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Symulacja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.06.2018
Europa:
13.06.2018
Polska:
13.06.2018

Bus Simulator - opis gry

Bus Simulator (znany też jako Bus Simulator 18) to symulacja, która pozwala nam się wcielić w kierowcę autobusu. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Za jego produkcję odpowiadało Stillalive Studios.

Produkcja Stillalive Studios, jak wynika z samej jej nazwy, to symulator kierowcy autobusu miejskiego. Gra nie stawia wymyślnych wytycznych i nie posiada fabuły. Już na samym początku otrzymujemy zadanie odbudowania transportu publicznego w mieście, choć zaczynamy bardzo skromnie: z zaledwie jednym autobusem i jeżdżąc po nieskomplikowanej trasie. Wraz z postępami nasze możliwości się poszerzają: otrzymujemy dostęp do nowych pojazdów (w grze pojawiają się maszyny takich producentów jak Mercedes-Benz, Setra, MAN czy IVECO), różnych dodatków (pozwalających dla przykładu modyfikować wnętrze autobusów) i odblokowujemy nowe miejsca, dzięki czemu jesteśmy w stanie poprowadzić nowe trasy. Możemy też zatrudniać nowych pracowników.

Kierując autobusem, musimy zważać nie tylko na to, by docierać na czas. Należy też mieć na względzie oczekiwania pasażerów. Ci bowiem nie są towarem, który należy po prostu przewieźć z punktu A do punktu B. Z jednej strony musimy zważać na reputację (nie doprowadzać do wypadków, nie przejeżdżać na czerwonym świetle, uważać na progi zwalniające czy dziury w drogach), z drugiej pamiętać, że nie każdy pasażer autobusu jest chodzącą uczciwością. Niektórzy np. nie kasują biletów. W razie wątpliwości możemy więc podczas postojów sprawdzić, czy ktoś nie jedzie na gapę.

Jako kierowca pracujemy w różnych warunkach: przeszkadzają nam korki, czasami zła pogoda, wypadki, roboty drogowe itd. Im lepiej nam idzie, tym więcej pieniędzy trafia do naszego przedsiębiorstwa. 

Co warto dodać, w Bus Simulator można grać nie tylko w pojedynkę, ale też w multiplayerze. Wersja na PC oferuje ponadto wsparcie dla modyfikacji, dzięki którym jesteśmy w stanie tworzyć własne trasy, autobusy itd.

Wideo - Bus Simulator

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper