Road to Guangdong

Road to Guangdong

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Just Add Oil Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.08.2020
Europa:
28.08.2020
Producent:
Just Add Oil Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.08.2020
Europa:
28.08.2020

Road to Guangdong - opis gry

Road to Guangdong to gra przygodowa rozgrywająca się w Chinach w latach 90. Za jej produkcję odpowiadało studio Just Add Oil Games, a za wydanie Excalibur Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch.

Fabuła - Road to Guangdong

Akcja gry rozgrywa się w latach 90. w Chinach. Główną bohaterką jest Sunny, świeżo upieczona absolwentka, która niespodziewanie przejmuje rodzinny interes - podupadłą restaurację. Sunny postanawia przywrócić jej świetność. W tym celu podróżuje ona wraz z ciotką przez prowincję Guangdong odwiedzając członków rodziny i próbując zdobyć przepisy, które pozwolą restauracji stanąć na nogi. 

Za scenariusz gry odpowiadała chińska pisarka Yen Ooi.

Rozgrywka - Road to Guangdong

Lwia część rozgrywki w produkcji Just Add Oil Games sprowadza się do kierowania samochodem. Twórcy dołożyli starań, by pod wieloma względami była ona jak najbardziej realistyczna. Dla przykładu przed odpaleniem silnika musimy znaleźć kluczyki, a następnie włożyć je do stacyjki i przekręcić. Już podczas samej jazdy należy natomiast zwracać uwagę na rozmaite elementy: prędkościomierz, wskaźnik paliwa i różne inne kontrolki. Można nawet próbować nastawić sobie radio.

Zmagania polegają na tym, by dojechać samochodem we wskazane miejsce (drogi są generalnie liniowe). Nasz pojazd jest jednak poważne nadgryziony zębem czasu, toteż niekoniecznie musi to być proste. Należy dla przykładu utrzymywać odpowiednią prędkość, by nie zużyć zbyt wiele paliwa, oraz jechać bezpiecznie, gdyż nieuważna jazda może się zakończyć kraksą. W takiej sytuacji Sunny może skorzystać z usług mechanika lub sama naprawić samochód, co wprawdzie pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale z drugiej strony może wymagać posiadania właściwych części (znajdowanych na wysypiskach). 

Inną częścią rozgrywki są konwersacje. W ich trakcie mamy możliwość wyboru zadowalającej nas odpowiedzi, lecz podjęte decyzje rzutują na wydarzenia (np. na to, czy zdobędziemy przepis). 

Wideo - Road to Guangdong

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper