Tao Feng: Fist Of The Lotus

Tao Feng: Fist Of The Lotus

6,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Gigante
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.03.2003
Europa:
09.05.2003
Producent:
Studio Gigante
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.03.2003
Europa:
09.05.2003

Tao Feng: Fist Of The Lotus - opis gry

Tao Feng: Fist Of The Lotus to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez amerykańskie Studio Gigante (złożone z twórców serii Mortal Kombat) i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się tylko na Xboxie.

Akcja gry rozgrywa się w tak zwanych Nowych Chinach, fikcyjnym państwie leżącym w północnej Ameryce, które jest niezależne od Chin ‘azjatyckich’. Stany Zjednoczone znajdują się na wschód od niego, Meksyk na południe, a Kanada na północy. W państwie tym od setek lat toczy się bój między dwoma klanami zwanymi Pale Lotus i Black Mantis. Ich członkowie poszukują tabliczek, które mają ich doprowadzić do skarbów, które podarowane bogom miały według legend uczynić szczęśliwca nieśmiertelnym.
 
Do wyboru jest na początku dwanaście postaci - po sześć na jeden klan (do tego dochodzi jeszcze jedna postać jeśli ją odblokujemy). Pojedynki toczą się na trójwymiarowych planszach, po których walczący mogą się swobodnie poruszać. W odróżnieniu od większości bijatyk w Tao Feng walka nie jest podzielona na rundy, a co z tym idzie nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Starcie wygrywamy jeżeli pozbawimy przeciwnika trzech pasków energii, co sprawia, że walki są tutaj dłuższe niż w innych podobnych grach.
 
Gra wprowadza kilka innowacyjnych patentów. Po pierwsze, przeciwnika można nadwątlić nie tylko pozbawiając go paska energii, ale uszkadzając mu części ciała. Takie obrażenia mogą znacząco wpłynąć na potencjał walczącego. Po drugie, możemy korzystać z elementów otoczenia.
 
Podczas walki istotny jest wskaźnik Chi, który nabijamy wyprowadzając (celne) ataki. Po jego napełnieniu możemy odpalić specjalną technikę lub pozbyć się obrażeń ciała.
 
Głównym trybem Tao Feng jest Quest Mode, tutejszy tryb fabularny. Pozostałe to standard dla bijatyk, w tym multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Tao Feng: Fist Of The Lotus

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper