Tanglewood

Tanglewood

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Big Evil Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
14.08.2018
Europa:
14.08.2018
Producent:
Big Evil Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
14.08.2018
Europa:
14.08.2018

Tanglewood - opis gry

Tanglewood to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Big Evil Corporation. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Linux oraz macOS.

Tanglewood to gra, której produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter. Co ciekawe, powstała ona pierwotnie z myślą o konsoli Sega Mega Drive/Genesis przy użyciu narzędzi z lat 90., a organizator zbiórki, czyli jednocześnie developer, wyprodukował carty, które działały na wspomnianej 16-bitowej konsoli. To zresztą nie wszystko. Posiadacze wersji na PC otrzymywali także ROM gry, który można było odpalić na emulatorze.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła w produkcji Big Evil Corporation nie jest szczególnie istotna. Głównym bohaterem jest Nomn, zwierzę przypominające małego liska, które pewnej nocy przypadkowo odłącza się od swoich bliskich. Nie mogąc udać się w żadne bezpieczne miejsce, nasz podopieczny musi podjąć próbę dotrwania do świtu i sprostania rozlicznym niebezpieczeństwom kryjącym się mrokach nocy.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Tanglewood to połączenie 16-bitowych platformerów i gier indie w rodzaju Limbo. O ile omijanie przeszkód stanowi tu ważną część zabawy, o tyle nie należy zapominać, że Nomn znajduje się w dolnych częściach miejscowego łańcucha pokarmowego, więc ma bardzo ograniczone możliwości samoobrony. Zmagania czworonożnego bohatera sprowadzają się często do główkowania i radzenia sobie z nieprzyjaciółmi sposobem, np. korzystania z pułapek.

W grze widać też pewne inspiracje serią Metroid. Na swojej drodze Nomn napotyka też okrągłe, puszyste stworzenia o nazwie Fuzzls. Jeśli pomoże on im wrócić do domu, zyska dodatkową umiejętność, jak możliwość szybowania czy jeżdżenia na grzbiecie większych zwierząt.

Twórcy przygotowali osiem rozdziałów liczących prawie trzydzieści leveli.

Wideo - Tanglewood

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper