Ultracore

Ultracore

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PS4 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DICE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
23.06.2020
Europa:
23.06.2020
Producent:
DICE
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
23.06.2020
Europa:
23.06.2020

Ultracore - opis gry

Ultracore (wcześniej Hardcore) to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez szwedzkie studio DICE i wydana przez Strictly Limited Games na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Tytuł miał ukazać się pierwotnie na Sega Mega Drive, Sega Mega-CD i komputerach Commodore Amiga w latach 90., lecz ostatecznie do tego nie doszło.

Fabuła - Ultracore

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła Ultracore nie stanowi głównej atrakcji gry. W produkcji DICE ma ona charakter czysto pretekstowy. Akcja rozgrywa się w dystopijnej, postapokaliptycznej przyszłości. Jako samotny i uzbrojony po zęby żołnierz musimy stawić czoło niejakiemu Vance’owi, który wraz ze swoją armią robotów usiłuje przejąć kontrolę nad światem.

Rozgrywka - Ultracore

Ultracore to gra, która -- jak wspomniano na wstępie -- pierwotnie miała ukazać się w latach 90. i została prawie ukończona, lecz ostatecznie do jej oficjalnego wydania nie doszło. Produkcja DICE pod względem rozgrywki przypomina gry w rodzaju kultowego Turricana. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że mamy tu do czynienia ze standardową dwuwymiarową grą run and gun, w rzeczywistości znacznie większy nacisk jest tu położony na eksplorację, a nie tylko samo brnięcie w prawą stronę ekranu i eliminowania wszystkiego, co nawinie się na celownik. Konstrukcja świata jest bowiem nieliniowa, a ważną częścią zabawy są poszukiwania kart otwierających rozliczne zamknięte drzwi. W pięciu lokacjach, przez które musimy się przedrzeć, nie brakuje również wielu sekretów.

W trakcie zmagań korzystamy z rozmaitych broni. Na początku dysponujemy tylko karabinem maszynowym z nieograniczoną ilością amunicji, ale z czasem pozyskujemy też lepsze uzbrojenie, jak lasery lub wyrzutnie rakiet. Bardziej śmiercionośne bronie przydają się zwłaszcza przy starciach z bossami (przypada ich po kilku na jeden poziom).

Co warto dodać, w Ultracore nie ma możliwości save’owania. Zamiast tego korzystamy z systemu haseł umożliwiających kontynuowanie przerwanej sesji. 

Wideo - Ultracore

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper