Fox n Forests

Fox n Forests

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bonus Level Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
17.05.2018
Europa:
17.05.2018
Producent:
Bonus Level Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
17.05.2018
Europa:
17.05.2018

Fox n Forests - opis gry

Fox n Forests to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Bonus Level Entertainment i wydana przez EuroVideo Medien. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Fox n Forests

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Bonus Level Entertainment w wyraźny sposób nawiązuje do klasyki dwuwymiarowych gier zręcznościowych z epoki sprzętów 16-bitowych. Podobnie jak w tamtych grach, w Fox n Forests fabuła nie ma wielkiego znaczenia. Gra pozwala nam się wcielić w lisa o imieniu Rick, który musi uratować swój las przed knowaniami wrażych, nieprzyjaznych sił.

Podstawowym przedmiotem na wyposażeniu Ricka jest kusza, którą może on atakować nieprzyjaciół na dwa sposoby: z bliska, uderzając nią, lub wystrzeliwując strzały. Co warto podkreślić, czynności te nie są przypisane dwóm różnym przyciskom. Zamiast tego wszystko zależy od kontekstu - jeśli przeciwnik znajduje się blisko, uderzymy go kuszą, jeśli daleko - wystrzelimy w jego kierunku strzałę (w grze jest kilka ich rodzajów). To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o zdolności ofensywne. Wpaść w ręce mogą nam także rozmaite mikstury, których użycie podczas ataku wiąże się z jakimś dodatkowym efektem. Sami przeciwnicy mają zaś różne słabości, których zidentyfikowanie pozwoli nam łatwiej ich wyeliminować.

Zmagania nie sprowadzają się tylko do brnięcia w prawo. Na planszach znajdują się ukryte przejścia prowadzące do różnych znajdziek. Co więcej, twórcy zaimplementowali też patent pozwalający zmieniać na życzenie pory roku. W ten sposób jesteśmy w stanie uporać się z przeszkodami, które normalnie są nie do przebycia. Na przykład ‘włączając’ zimę sprawimy, że woda zostanie skuta lodem, po którym będziemy mogli bez problemu przejść. Zyskując nowe moce/możliwości, możemy wracać do wcześniej zaliczonych poziomów, by odkrywać nowe sekrety.

W grze zaimplementowano także pewne elementy RPG. Nasz podopieczny kolekcjonuje klejnoty, które zwiększają ilość jego many czy kamienie, dzięki którym upgrade’ujemy broń Ricka.

Wideo - Fox n Forests

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper