Candle: The Power of the Flame

Candle: The Power of the Flame

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5
PC 8.0
PS4 6.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Teku Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
11.11.2016
Europa:
11.11.2016
Producent:
Teku Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
11.11.2016
Europa:
11.11.2016

Candle: The Power of the Flame - opis gry

Candle: The Power of the Flame to gra przygodowa przez Teku Studios i wydana przez Daedalic Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra opiera się na prostych założeniach. W Candle: The Power of the Flame wcielamy się w Teku, młodego ucznia, którego mistrz, szaman, zostaje porwany przez członków straszliwego plemienia Wakcha. Główny bohaterem będzie musiał go odbić, jednak podróż, w jaką się uda, będzie skrajnie niebezpieczna. W zmaganiach pomoże mu jednak niezwykły dar. Jak się bowiem okazuje, lewa ręką Teku jest w stanie przemienić się w magiczną świeczkę, dzięki której może rozświetlać ciemne pomieszczenia i odganiać wrogów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Candle to dwuwymiarowa gra przygodowa. Nasz podopieczny może poruszać się w lewo i prawo, wspinać się i skakać. Podczas przygody Teku czeka na niego szereg rozlicznych niebezpieczeństw - zarówno zwykłych przeszkód, jak i mniej lub bardziej niebezpiecznych stworzeń/przeciwników gotowych posłać bohatera na tamten świat z powodu chwili nieuwagi. Takie wpadki nie wiążą się jednak ze szczególnymi konsekwencjami - w razie czego zaczynamy bowiem w miejscu, w którym doszło do skuchy.

Najważniejszym elementem Candle jest jednak rozwiązywanie łamigłówek. Te polegają przede wszystkim na wyszukiwaniu przedmiotów w odwiedzanych lokacjach, co wcale nie jest tak proste, a to z powodu rozlicznych detali znajdujących się w tle. Pod tym względem zmagania w produkcji Teku Studios przypominają gry z gatunku “hidden object”.

Oczywiście wspomniana zdolność głównego bohatera polegająca na przemienianiu ręki w świeczkę także odgrywa istotną rolę, pomagając nam w rozmaitych sytuacjach. Z drugiej natomiast jest w stanie przyciągnąć przeciwników, dlatego należy z niej korzystać z rozwagą. 

Wideo - Candle: The Power of the Flame

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper