Eventide: Słowiańska Baśń

Eventide: Słowiańska Baśń

6,3
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS4 6.1
XONE 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The House of Fables
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.01.2015
Europa:
28.01.2015
Producent:
The House of Fables
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.01.2015
Europa:
28.01.2015

Eventide: Słowiańska Baśń - opis gry

Eventide: Słowiańska Baśń (ang. Eventide: Slavic Fable) to gra przygodowa inspirowana mitologią słowiańską wyprodukowana przez The House of Fables i wydana przez polską firmę Artifex Mundi. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja Eventide rozgrywa się we współczesnym parku, który pełni funkcję skansenu poświęconego słowiańskim legendom. W parku tym ludzie żyją obok mitycznych stworzeń, a całością zarządza babcia głównej bohaterki, znanej botaniczki. Bohaterka udaje się do parku po otrzymaniu wiadomości, w której zostaje poproszona przez babcię o uratowanie kwiatu paproci. Na miejscu sprawy się jednak mocno komplikują. Kustoszka skansenu zostaje porwana przez Borutę, demona, który poprzez swoje intrygi zamierza zdobyć kontrolę nad światem.
 
Eventide to dość tradycyjna gra przygodowa, w której podróżujemy po świecie (tutaj tym ‘światem’ jest wspomniany na wstępie park) i rozwiązujemy rozmaite zagadki. Przede wszystkim, jak ma to miejsce w innych produkcjach Artifex Mundi, łamigłówki polegają na wyszukiwaniu ukrytych przedmiotów umieszczonych pośród wielu innych obiektów. To jednak nie wszystko. W grze pojawiają się również zagadki polegające na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu, czyli jak w wielu innych przygodówkach.
 
Gra oferuje kilka udogodnień, które pomagają podczas rozgrywki, jak mapa pozwalająca przeskakiwać między lokacjami (lokacje, swoją drogą, występują tu pod postacią statycznych ręcznie rysowanych teł) czy system podpowiedzi stworzony z myślą o tych, którzy nie radzą sobie z tutejszymi łamigłówkami.
 
Podczas zmagań możemy też kolekcjonować karty zawierające informacje na temat różnych istot występujących w słowiańskich legendach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Eventide: Słowiańska Baśń

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper