Syder Reloaded

Syder Reloaded

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Evil
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
13.03.2020
Europa:
13.03.2020
Producent:
Studio Evil
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
13.03.2020
Europa:
13.03.2020

Syder Reloaded - opis gry

Syder Reloaded to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana i wydana przez niezależne Studio Evil. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - Syder Reloaded

Syder Reloaded to usprawniona wersja Syder Arcade wydanego pierwotnie na komputerach i urządzeniach przenośnych. Produkcja Studio Evil pozwala nam wejść w buty niejakiej kapitan Reyes, która zasiadając za sterami swojego statku kosmicznego, nazywanego Orinoco, stawia czoło rozmaitym zagrożeniom czającym się w zakamarkach galaktyki: atakom piratów, kosmitów i nie tylko. Na przejście czeka tu łącznie kilka misji.

Na starcie do dyspozycji mamy trzy pojazdy, a z czasem możemy odblokować kolejne. Maszyny różnią się cechami, dzięki czemu mamy możliwość wyboru statku, który będzie najbardziej odpowiadał naszemu stylowi gry, np. takiego, który będzie może posiadał słabszy pancerz, ale za to nadrobi mobilnością (lub na odwrót). 

W przeciwieństwie do wielu innych shmupów w Syder Reloaded ekran nie przesuwa się automatycznie. Zamiast tego dysponujemy swobodą poruszania, a jeśli chcemy, możemy nawet zmienić kierunek lotu statku kosmicznego.

W wersji Reloaded zmodyfikowano system punktów. Podczas rozgrywki gromadzimy żółte skrzynki, które nabijają specjalny wskaźnika pozwalający zgarniać większą liczbę punktów za eliminowanie nieprzyjaciół. Według założeń twórców premiować miał on graczy z większymi umiejętnościami. 

W kontekście powyższego dodać warto, że w grze zaimplementowano system trofeów (tutaj odznak), które otrzymujemy za rozmaite dokonania (np. zlikwidowanie pewnej liczby przeciwników jednym atakiem) oraz sieciowe rankingi.  

Jeśli chodzi o tryby, oprócz kampanii dostępny jest też Survival. Ponadto twórcy udostępnili w ramach bonusu ok. dwudziestu filtrów zmieniających styl graficzny gry.

Wideo - Syder Reloaded

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper