B.ARK

B.ARK

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tic Toc Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.07.2021
Europa:
29.07.2021
Producent:
Tic Toc Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.07.2021
Europa:
29.07.2021

B.ARK - opis gry

B.ARK to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez niezależne studio Tic Toc Games. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch oraz komputerach.

Fabuła - B.ARK

Akcja gry rozgrywa się w barwnym uniwersum zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzęta. Fabuła nie stanowi tu głównej atrakcji. B.ARK pozwala nam przejąć kontrolę nad pilotami, których zadaniem jest odeprzeć ofensywę tzw. Mrocznej Fali, armady wrogo nastawionych robotów. Do dyspozycji mamy tu kilka grywalnych postaci.

Rozgrywka - B.ARK

Przed rozpoczęciem właściwych zmagań wybieramy spośród dostępnych grywalnych postaci. Bohaterowie różnią się umiejętnościami. Dla przykładu pies Barker może liczyć na ostrzeliwujących nieprzyjaciół pomocników, niedźwiedź Lucio ma na podorędziu eksplodujące naboje, królik Marv samonaprowadzające się rakiety natomiast kotka Felicity wystrzeliwuje rozproszone pociski. Grać możemy sami lub z maksymalnie trzema osobami w kooperacji.

Na pierwszy rzut oka B.ARK przypomina tradycyjne scrollowane strzelaniny, w rzeczywistości jednak pewne akcenty gameplayowe rozkłada nieco inaczej. W produkcji Tic Toc Games rzecz bowiem polega na tym, by w pierwszej kolejności gromadzić specjalne power-upy, a następnie unikać ataków nieprzyjaciół, co pozbawia nas owych dopałek. Jeśli wystarczająco długo będziemy gromadzić siły, w końcu zyskamy możliwość złączenia się z maszynami towarzyszy broni i zyskamy supermoce.

Każdy level możemy przechodzić na trzech stopniach trudności, choć zaznaczyć warto, że nawet najniższy może być wymagający. 

Gra nie jest całkowicie pozbawiona narracji w odróżnieniu od większości shmupów. Za przechodzenie kolejnych plansz odblokowujemy ‘wspomnienia’ rzucające więcej światła na historie bohaterów. 

Wideo - B.ARK

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper