SuperMash

SuperMash

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Continue
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Inna
Premiery
Świat:
10.12.2019
Europa:
10.12.2019
Producent:
Digital Continue
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Inna
Premiery
Świat:
10.12.2019
Europa:
10.12.2019

SuperMash - opis gry

SuperMash to gra autorstwa studia Digital Continue, która pozwala graczom miksować różne klasyczne gatunki. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

SuperMash opiera się na dość oryginalnym pomyśle, pozwalając nam tworzyć “gry” (nazywane tutaj “mashes”) poprzez łączenie cech klasycznych gatunków. Do wyboru mamy kilka: metroidvania, jRPG z turowym systemem walki, scrollowana strzelanina (shmup), dwuwymiarowa platformówka, skradanka w stylu serii Metal Gear czy action-adventure z kamerą zawieszoną nad miejscem akcji. 

W praniu wygląda to tak, że miksujemy dwa gatunki, po czym otrzymujemy rezultat. Dla przykładu po wybraniu jRPG nasza “gra” będzie posiadać turowe starcia, z kolei wybór shmupa sprawi, iż otoczenie będzie się przesuwać w sposób charakterystyczny dla tego gatunku. Na tym jednak nie koniec. Oprócz cech danego gatunku możemy także zadecydować o długości i stopniu trudności, a specjalne karty -- zwane tutaj Dev Cards -- umożliwiają dokonywanie kolejnych modyfikacji rozgrywki (karty odblokowujemy wraz z postępami). Cała reszta jest zaś generowana proceduralnie.

Wbrew pozorom gra oferuje tryb fabularny. Przedstawiona w nim historia opowiada o trójce przyjaciół próbujących uratować swój sklepik z grami. By zrealizować ten cel, tworzą oni własne gry (właśnie w opisany powyżej sposób), żeby zainteresować potencjalnych klientów. Fabuła wyznacza nam pewne cele i instrukcje co do tego, jakie powinny być te budzące zainteresowanie dzieła. Do tego dochodzą również zadania opcjonalne.

Gry, jakie stworzymy, można zapisywać (by móc je później ograć) lub -- w postaci kodów -- dzielić się nimi z innymi graczami. 

Wideo - SuperMash

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper