Indiecalypse

Indiecalypse

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
JanduSoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Inna
Premiery
Świat:
29.05.2020
Europa:
29.05.2020
Producent:
JanduSoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Inna
Premiery
Świat:
29.05.2020
Europa:
29.05.2020

Indiecalypse - opis gry

Indiecalypse to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio JanduSoft. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Fabuła - Indiecalypse

Fabuła Indiecalypse opowiada o perypetiach grupy nerdów, których marzeniem jest stworzenie najlepszej gry video na świecie. Jest to Jack, samozwańczy geniusz komputerowy, który zostaje wyrzucony ze szkoły w wyniku intrygi uknutej przez wrednych kolegów, Ethan, dźwiękowiec wywalony z roboty po incydencie z używkami, oraz Violet, absolwentka kierunku artystycznego, która (też) zostaje zwolniona po tym, jak okazało się, że jedna z jej prac jest nieświadomym plagiatem.

Rozgrywka - Indiecalypse

W założeniach Indiecalypse to przygodówka przywodząca na myśl klasyki gatunku. Nasi podopieczni poruszają się po dwuwymiarowych lokacjach, w których czekają na nich zadania do wykonania, jak chociażby dostarczanie określonego obiektu we wskazane miejsce lub porozmawianie z konkretnym NPC-em. 

Na tym jednak nie koniec. Poza ‘przygodówkową’ podbudową gra oferuje też znacznie więcej. W istocie bowiem Indiecalypse to gatunkowy miszmasz. W niektórych sytuacjach przychodzi nam uporać się z minigierką, która inspirowana jest znanymi tytułami indie lub tym czy innym klasykiem medium. Mamy tu zatem parodię twin-stick shooterów, gier roguelike (jak Enter the Gungeon), zabijanie much w stylu przypominającym Duck Hunt czy kodowanie inspirowane stylem rozgrywki Guitar Hero. Łącznie twórcy przygotowali ponad dwadzieścia tego typu atrakcji.

Na marginesie warto wspomnieć, że Indiecalypse cechuje czarny humor budzący skojarzenia z serialem “South Park”. Gra żartuje z takich rzeczy jak otyłość, morderstwa, przemoc itd. 

Wideo - Indiecalypse

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper