Super Mario Maker 2

Super Mario Maker 2

8,5
20 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.06.2019
Europa:
28.06.2019
Polska:
28.06.2019
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.06.2019
Europa:
28.06.2019
Polska:
28.06.2019

Recenzja redakcji

Super Mario Maker 2 - recenzja gry. Wzorowy sequel
9.0
Super Mario Maker 2 - recenzja gry. Wzorowy sequel
NS

Super Mario Maker 2 - opis gry

Super Mario Maker 2 to edytor pozwalający tworzyć poziomy na modłę tych z różnych części serii Super Mario. Gra ukazała się tylko na Nintendo Switch. W odróżnieniu od pierwowzoru oferowała ona m.in. tryb fabularny dla jednego gracza.

Założenia gry są takie same jak w przypadku popularnego poprzednika, który ukazał się na Wii U i Nintendo 3DS. Super Mario Maker 2 pozwala nam tworzyć własne poziomy na modłę tych z kilku wcześniejszych części Super Mario, a następnie dzielić się nimi przez sieć oraz pobierać prace innych. Co jednak warto dodać, korzystanie z funkcji sieciowych wymaga opłacenia usługi Nintendo Switch Online.

Jeśli chodzi o style z jakich możemy korzystać, to w Super Mario Maker 2 jest ich pięć. Jest to styl Super Mario Bros. Super Mario Bros. 3, Super Mario World, New Super Mario Bros. U oraz -- to nowość -- Super Mario 3D World. Różnice sprowadza się nie tylko do oprawy graficznej, ale także do szeregu mniej lub bardziej istotnych aspektów, jak mechanika, zachowanie przeciwników czy elementy, jakich można użyć do konstruowania plansz. Szczególnie styl Super Mario 3D World wyróżnia się na tle pozostałych.

Przechodzenie własnych i cudzych leveli to nie wszystkie atrakcje. Po pierwsze, na uwagę zasługuje tryb multiplayer. Występuje on tu w kilku wariantach. Raz: gra daje nam możliwość tworzenia leveli z drugą osobą. Dwa: maksymalnie cztery osoby mogą wspólnie przechodzić poszczególne levele, kooperując lub rywalizując.

Po drugie, twórcy dodali tryb fabularny, którego nie było w pierwszej części. Przypomina on pod pewnymi względami Super Mario 64, a to ze względu na zamek, który także i tutaj pełni funkcję bazy wypadowej. Na przejście czeka 100 poziomów zaprojektowanych przez game designerów Nintendo, a naszym głównym celem jest zbieranie monet, które pozwolą odbudować zamek księżniczki Peach. 

Poza tym dostępny jest też np. tryb Endless Challenge, w którym przechodzimy 100 leveli na preferowanym stopniu trudności. W trakcie zbieramy punkty, a jeśli nazbieramy ich wystarczająco dużo, nasz wynik trafi do sieciowych rankingów. 

Wideo - Super Mario Maker 2

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper