Super Magnetic Neo

Super Magnetic Neo

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Genki
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
03.02.2000
Europa:
04.08.2000
Producent:
Genki
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
03.02.2000
Europa:
04.08.2000

Super Magnetic Neo - opis gry

Super Magnetic Neo to platformówka wyprodukowana przez japońskie studio Genki i wydana w Europie przez Crave Entertainment. Tytuł ukazał się na Sedze Dreamcast. Pod względem rozgrywki przypominał on serię Crash Bandicoot i inne platformery 2,5D.

Neo to główny bohater gry Genki. Jest to robot, który pewnego dnia otrzymuje od profesora, jego wynalazcy, ważkie zadanie. Ma odbić park przejęty przez niejaką Pinki oraz gang jej zakapiorów. Unikalną cechą głównego bohatera jest to, że na głowie posiada elektromagnes.

 

Super Magnetic Neo to platformówka wykonana w stylu 2,5D. Oznacza to z grubsza tyle, że postacie i otoczenie jest trójwymiarowe, ale nasz podopieczny porusza się wyłącznie po ścieżce wytyczonej przez twórców. Perspektywa, z jakiej śledzimy zmagania, często ulega zmianie. Raz obserwujemy bohatera zza jego pleców, a innym razem mamy do czynienia z sekcjami przypominającymi rasowe sidescrollery. Oczywiście lwia część zabawy polega na omijaniu przeszkód (a poziom trudności może dać tu w kość), ale unikalnym patentem są zdolności Neo. Robiąc użytek z ładunków pozytywnego bądź ujemnego (oznaczonych kolorem niebieskim i czerwonym) może on pokonywać napotykane przeszkody, ‘przyciągać się’ do niektórych obiektów oraz walczyć z przeszadzajkami, które również występują w dwóch rodzajach.

 

Na przejście czekają tu cztery światy: dżungla, starożytność, dziki zachód oraz świat przyszłości. Każdy z nich oferuje cztery podstawowe plansze oraz starcie z bossem. Poza głównym wątkiem gra dostarcza też innych atrakcji. Jest to tryb Challenge Mode, w którym mamy do czynienia z różnymi wyzwaniami na niewielkich planszach, oraz bonusowe bibeloty, którymi możemy udekorować domek głównego bohatera. Są one poukrywane na normalnych poziomach a w ich poszukiwaniach pomaga VMU, karta pamięci DC, dająca nam sygnał gdy jesteśmy w pobliżu znajdźki.

Wideo - Super Magnetic Neo

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper