Kao the Kangaroo

Kao the Kangaroo

6,5
31 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9
DC 4.7
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
X-Ray Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
08.12.2000
Europa:
08.12.2000
Producent:
X-Ray Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
08.12.2000
Europa:
08.12.2000

Kao the Kangaroo - opis gry

Kao the Kangaroo to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez polskie studio X-Ray Interactive i wydana przez Tate Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach Sega Dreamcast i Game Boy Advance.

Głównym bohaterem produkcji X-Ray jest tytułowy kangurek Kao, którego rodzice zostali porwani przez bezwzględnych myśliwych. Stoją przed nim dwa ważkie zadania - odbić porwanych oraz przegonić ze swoich pieleszy panoszących się coraz śmielej najeźdźców.

 

Kao the Kangaroo w wersji na sprzęty stacjonarnej to trójwymiarowa platformówka składająca się z ponad czterdziestu poziomów. Wersja z GBA to natomiast tradycyjny platformer w stylu 2D. Dostępne w grze plansze można podzielić na te oferujące pewną dozę swobody w dziedzinie eksploracji oraz sekcje czysto zręcznościowe urozmaicające od czasu do czasu zmagania. Kao, jak na kangura przystało, potrafi między innymi skakać oraz boksować. Walczyć może atakując z bliska lub na odległość, ciskając w przeciwnika swoją rękawicą. Poza tym jest też w stanie zrobić krok w bok, co pozwala unikać ataków, oraz machnąć swym ogonem.

 

Kolorowy styl graficzny gry może wprowadzić w błąd. Poziomy ‘standardowe’ w produkcji X-Ray wymagają niekiedy wielu powtórzeń oraz bywają dość długie. Kao posiada ograniczoną liczbę żyć, choć nowe może zdobywać albo zbierając specjalne power-upy, albo złote monety (potrzeba pięćdziesięciu sztuk). Jeśli chodzi zaś o sekcje czysto zręcznościowe, jest to m.in. jazda na desce lub snowboardzie. Na przejście czeka w sumie pięć światów zakończonych starciem z bossem. Każdy przeciwnik tego typu wymaga znalezienia specjalnej strategii, która pozwoli go powalić. A oprócz tego wszystkiego są jeszcze plansze bonusowe, na których Kao może zaopatrzyć się w pokaźną liczbę monet.

Wideo - Kao the Kangaroo

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper