Napple Tale: Arsia in Daydream

Napple Tale: Arsia in Daydream

9,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

DC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chime
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
19.10.2000
Producent:
Chime
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
19.10.2000

Napple Tale: Arsia in Daydream - opis gry

Napple Tale: Arsia in Daydream to platformówka w stylu 2,5 wyprodukowana przez studio Chime i wydana przez Segę na Dreamcasta. Gra była stworzona przez zespół składający się z większości z kobiet i do dziewczyn/kobiet była przede wszystkim kierowana.

Główną bohaterką gry Poach Arsia. W wyniku pomyłki Straynapa, przewodnika prowadzącego dusze zmarłych do zaświatów, trafia ona do Napple World, krainy znajdującej się pomiędzy materialnym światem a światem snów. Na tym jednak kłopoty bohaterki się nie kończą, bowiem jej ciało opuszcza sześć wróżek. W tej sytuacji Poach Arsia musi nie tylko znaleźć drogę do domu, ale i odnaleźć zguby. Pomoże jej w tym sprawca całego zamieszania.

Napple World składa się z kilku regionów, które odpowiadają porom roku. Gra jest platformówką 2,5D w stylu serii Crash Bandicoot lub -- to lepsze porównanie -- Pandemonium. Oznacza to, że otoczenie i postacie są trójwymiarowe, ale poruszamy się tylko po wyznaczonej przez twórców ścieżce. Przez większą część czasu omijamy przeszkody (plansze kończą się czasami starciem z bossem), ale od czasu do czasu przyjdzie nam wykonywać także inne czynności, np. rozmawiać z napotykanymi postaciami. Ci NPC miewają różne problemy, które możemy spróbować rozwiązać. Np. pomóc komuś zbudować dom lub pogodzić zwaśnione strony.

Na swojej drodze bohaterka natknie się na różne przedmioty, przy czym część zostawiają pokonani przeciwnicy. Przedmioty mogą mieć różne właściwości - np. zwiększyć ilość posiadanej energii, dostarczyć ‘mechanizmów’ które otworzą nowe przejścia albo po prostu być trofeum dającym satysfakcję.

Co warto dodać, gra, ogólnie rzecz biorąc, nie należy do najtrudniejszych.

Wideo - Napple Tale: Arsia in Daydream

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper