Super Bomberman R

Super Bomberman R

6,3
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.5
XONE 6.3
NS 6.0
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami / HexaDrive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.03.2017
Europa:
03.03.2017
Polska:
03.03.2017
Producent:
Konami / HexaDrive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
03.03.2017
Europa:
03.03.2017
Polska:
03.03.2017

Recenzja redakcji

Super Bomberman R – recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Super Bomberman R – recenzja gry
NS

Super Bomberman R - opis gry

Super Bomberman R to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Konami we współpracy ze studiem HexaDrive. Tytuł ukazał się początkowo na konsoli Nintendo Switch, lecz w 2018 roku trafił na PS4, Xbox One oraz PC. Przy jego tworzeniu brali udział twórcy wcześniejszych (klasycznych) odsłon cyklu.

Super Bomberman R nawiązuje do klasycznych odsłon popularnej w swoim czasie serii Bomberman. Rozgrywka wygląda podobnie: wcielamy się w tytułową postać, której specjalną umiejętnością jest to, że potrafi podkładać bomby. Bomberman przeczesuje kolejne labirynty i podkłada bomby próbując wyeliminować naprzykrzające się niespodzianki. Rozgrywka z czasem urozmaicana jest na różne sposoby, np. pojawiają się magnesy przyciągające zastawione przez nas ładunki wybuchowe.

Na planszach znajduje się sporo zniszczalnych elementów otoczenia. Niszcząc je możemy dokopać się do dopałek, które w ten lub inny sposób ułatwiają nasze zmagania (pozwalają między innymi podkładać większą liczbę bomb czy zwiększają obszar rażenia). Na eksplozję  bomb musimy jednak uważać - jeśli nie będziemy wystarczająco uważni, stracimy jedno z żyć.

Produkcja oferuje kilka wariantów rozgrywki. Główną atrakcją jest tryb fabularny (Story Mode), w którym na przejście czeka pięćdziesiąt plansz - po kilka na jeden świat. Światy bazują na różnych motywach mających przełożenie i na estetykę, i na gameplay. Po zaliczeniu zaś kilka leveli ścieramy się z bossem. Co warto dodać, fabuły, a przynajmniej stylu jej prezentacji, nie potraktowano po macoszemu. Historię opowiadają ładne animowane cutscenki a postaciom głosy podłożyli aktorzy. Fabułę można przechodzić w pojedynkę lub z drugą osobą w co-opie.

Oprócz tego dostępny jest też tryb rywalizacji. Grać może w nim maksymalnie osiem osób - zarówno w wariancie lokalnym, jak i sieciowym.

Wraz z postępami zgarniamy złote monety. Pozwalają one odblokowywać dodatkową zawartość - plansze do multi, kostiumy, postacie itd.

Wideo - Super Bomberman R

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper